ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ ЗАПОБІГАННЯ РИЗИКІВ НА ТУРИСТИЧНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

Автор:

Романова Анна Анатоліївна, Чернігівський національний технологічний університет (вул. Шевченка, 95, м. Чернігів, 14035, Україна)

Мова статті: українська

Анотація:

У статті проаналізовано сучасний ринок українських туристичних операторів. Зроблено акцент на негативних тенденціях ринку: відсутність контролю з боку держави, фінансова дестабілізація та порушення прав туристів у разі неплатоспроможності туроператора. Наведено основні причини та особливості настання фінансової неспроможності туроператорів. Запропоновано механізм вчасної оцінки ризиків туристичних підприємств на основі методу багатофакторного аналізу, що базується на десяти критеріях. Надано рекомендації державному органу виконавчої влади, що виступає регулятором на ринку туристичних послуг, призупиняти та/або анулювати ліцензію туроператора в разі виявлення середнього та високого ступенів ризику. Сформульовано пропозиції до законодавства України у частині створення надійних фінансово-економічних інструментів гарантування захисту прав споживачів у разі неплатоспроможності туристичного оператора.

Ключові слова:

управління ризиками, фінансові інструменти, туристичні оператори, туристична індустрія, банківська гарантія, ліцензування

ЗавантажитиЗавантажити переклад (англ.)