ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ: ЧИННИКИ ТА МЕХАНІЗМИ ЇХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Ключові слова:
конкурентоспроможність, машинобудівна галузь, продукція, чинники забезпечення, конкурентні перевагиАнотація
Стаття присвячена дослідженню конкурентоспроможності підприємств машинобудування в умовах динамічних змін зовнішнього середовища. Виявлено основні чинники, що впливають на забезпечення конкурентоспроможності підприємства, а також ті, що стримують її розвиток. Досліджено основні проблеми повільного розвитку машинобудування України та причини незадовільного впровадження технологічних процесів на виробництві. За результатами дослідження сформовано перелік заходів з метою забезпечення стабільного розвитку підприємств та підвищення їх конкурентоспроможності.Посилання
Промисловість України у 2011–2015 роках : [статистичний збірник / за редакцією І. С. Петренко]. – К. : Державна служба статистики України, 2016. – 382 с
Герцик В. А. Стан та актуальні проблеми розвитку машинобудування України / В. А. Герцик // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2008. – № 6, т. 3. – С. 24–27.
Данилишин Б. М. Машинобудування в Україні: тенденції, проблеми, перспективи / Б. М. Данилишин. – Ніжин : Аспект-Поліграф, 2007. – 308 с.
Воронкова А. Э. Стратегическое управление конкурентоспособным потенциалом предприятия: диагностика и организация : монография / А. Э. Воронкова. – Луганск : Изд-во Восточноукраинский национальный университет, 2000. – 315 с.
Кривак А. П. Формування конкурентоспроможності національної економіки в контексті інноваційної діяльності машинобудівного комплексу / А. П. Кривак // Формування ринкових відносин в Україні. – 2008. – № 11 (90). – С. 75–78.
Петровська І. П. Державні механізми регулювання інноваційними процесами в машинобудівній галузі України / І. П. Петровська // Формування ринкових відносин в Україні. – 2013. – № 6 (145). – С. 131–138.
Кушнір Р. О. Державне стимулювання інноваційної діяльності машинобудівних підприємств України / Р. О. Кушнір, І. Б. Хома // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2008. – № 3, т. 2. – С. 52–54.
Шандова Н. В. Розробка механізму управління стійким розвитком підприємств машинобудування / Н. В. Шандова // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 2 (68). – С. 101–105.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).