ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОСНОВНИХ ТИПІВ ФІНАНСОВОЇ ДОВІРИ У МЕЖАХ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
Ключові слова:
довіра, фінансові відносини, фінансова система, фінансова довіра, ринок фінансових послугАнотація
У статті досліджено особливості формування та функціонування фінансової довіри у межах ринку фінансових послуг. Також розглянуто типи цього явища, що на сьогодні вже функціонують у середовищі фінансових відносин між різними економічними суб’єктами. Загалом всі види фінансової довіри були систематизовані та класифіковані, а в їх системі виділено такі класифікуючі ознаки: залежно від центру продукування довірчих відносин; залежно від типу споживача фінансової послуги; залежно від типу виробника фінансової послуги; залежно від природи фінансової послуги; залежно від типу фінансового посередника, на який направлено довірчі відносини; залежно від масштабу об’єкта, на який спрямована довіра; залежно від масштабу об’єктів, між якими виникають довірчі відносини; залежно від виду валюти фінансової послуги. Обґрунтована доцільність виділення окреслених ознак, описані відповідні їм типи фінансової довіри.Посилання
Галутова М. М. Інституційне середовище фінансового ринку трансформаційної економіки та чинники його розвитку / М. М. Галутова // Вісник НТУ «ХПІ»: Технічний прогрес та ефективність виробництва. – 2011. – № 25. – C. 106–115.
Дубина М. В. Міждисциплінарний підхід до визначення змісту категорії «довіра» / М. В. Дубина // Молодий вчений. – 2015. – № 2 (17). – С. 1044–1047.
Дубина М. В. Місце економічної довіри у системі класифікації видів довіри / М. В. Дубина // Збірник наукових праць Державного економіко-технологічного університету транспорту: Серія «Економіка і управління». – К. : ДЕТУТ, 2015. – Вип. 31. – С. 204–214.
Єгоричева С. Б. Роль інституту довіри у стабілізації банківської системи України [Електронний ресурс] / С. Б. Єгоричева // Матеріали VI Всеукр. наук.-практ. конф. «Соціально-економічні трансформації в епоху глобалізації». – 2015. – Режим доступу :
http://dspace.pnpu.edu.ua/bitstream/123456789/4322/1/Egoriheva.pdf.
Примостка Л. О. Довіра до банківської системи: засоби формування та шляхи відновлення [Електронний ресурс] / Л. О. Примостка, В. К. Хлівний // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Творення простору суспільної довіри в Україні ХХІ сторіччя»
(Львів, 17-19 лютого 2016 року). – Львів : Львівський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Асоціація українських банків, 2016. – Режим доступу : http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=11986&menu=119&Itemid=266.
Реверчук С. К. Довіра як базове поняття банківського бізнесу [Електронний ресурс] / С. К. Реверчук // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Творення простору суспільної довіри в Україні ХХІ сторіччя» (Львів, 17-19 лютого 2016 року). – Львів : Львівський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Асоціація українських банків, 2016. – Режим доступу : http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=11986&menu=119&Itemid=266
Рибальченко В. Ф. Суспільна довіра: політико-психологічні аспекти [Електронний ресурс] / В. Ф. Рибальченко // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Творення простору суспільної довіри в Україні ХХІ сторіччя» (Львів, 17-19 лютого 2016 року). – Львів : Львівський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Асоціація українських банків, 2016. – Режим доступу : http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=11986&menu=119&Itemid=266.
Савлук М. І. Довіра як чинник формування попиту на гроші [Електронний ресурс] / М. І. Савлук // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Творення простору суспільної довіри в Україні ХХІ сторіччя» (Львів, 17-19 лютого 2016 року). – Львів : Львівський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Асоціація українських банків, 2016. – Режим доступу :
http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=11986&menu=119&Itemid=266.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).