ІННОВАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПЕРСОНАЛОМ ТА СУЧАСНИЙ РИНОК ПРАЦІ: АСПЕКТИ ВЗАЄМОДІЇ
Ключові слова:
трудові ресурси, менеджмент персоналу, персонал-технології, методи управління персоналом, інновації в управлінні персоналом, рівень безробіття, ринок праціАнотація
Розглянуто необхідність впровадження інновацій у сфері управління персоналом. Визначено сучасні методи пі- дбору, навчання та мотивації персоналу в організації на основі світових тенденцій у менеджменті персоналу. Про- ведено комплексний аналіз ринку праці м. Чернігова. Визначено показники безробіття на місцевому рівні. Обґрунто- вано необхідність впровадження новітніх персонал-технологій з метою зменшення рівня безробіття. Доведено, що інновації в системі управління персоналом вимагають від організації змін у різних аспектах: у на- вчанні та підготовці, у системі найму, у технологіях матеріального та технічного забезпечення, у соціальній під- тримці. Аргументовано, що комплексна система управління персоналом поєднує як ретельний підбір кандидатів, так і ефективне навчання, адаптацію та мотивацію персоналу всередині компанії. Методи управління персоналом, політика держави на ринку праці, розвиток виробничих процесів не стимулюють зростання рівня зайнятості. Про це свідчать і показники на ринку праці, зокрема в місті Чернігові.Посилання
Андреев В. В. Проблемы стимулирования руководителей и специалистов на промышленных предприятиях / В. В. Андреев // Управление персоналом. – 2005. – № 10. – С. .21–23.
Гребенюк Н. Приемы мотивации персонала в компаниях [Электронный ресурс] /Н. Гребенюк. – Режим доступа : http://blog.poligrafi.com/post_1483.
Друкер П. Менеджмент в ХХІ веке : [учебное пособие] / П. Друкер ; пер. с англ. – М. : Вильямс, 2001. – 272 с.
Егоршин А. П. Управление персоналом : учебник / А. П. Егоршин. – 3-е изд. – Н. Новгород : НИМБ, 2001. – 720 с.
Киселев Э. В. Общие подходы к формированию обучающейся организации на основе компетентностного подхода к развитию персонала / Э. В. Киселев, И. А. Щербакова // Качество. Инновации. Образование. – 2007. – № 7. – С. 20–26.
Курбатова М. Секреты мотивации или мотивация без секретов / М. Курбатова, М. Магура. – М. : Управление персоналом, 2007. – 205 с.
Лели Ю. Г. Сучасні системи управління персоналом та їх вплив на ефективність роботи підприємства [Електронний ресурс] / Ю. Г. Лели // Електронний інституціональний депозитарій Приазовського державного технічного університету. – Режим доступу : http://eir.pstu.edu/.
Масхма М. Б. Сучасні зовнішні технології підбору кадрів [Електронний ресурс] / М. Б. Масхма. – Режим доступу : http://ir.kneu.edu.ua:8080/bitstream/2010/3011/1/Mahsma.pdf.
Писаревська Г. І. Розвиток ринку рекрутингових послуг в Україні / Г. І. Писаревська // Бізнес Інформ. – 2013. – № 10. – С. 227–231.
Ситник Н. І. Управління персоналом [Електронний ресурс] : навч. посіб. / Н. І. Ситник. – Режим доступу : http://inkos.com.ua/article_info.php?articles_id=60.
Статистична інформація Чернігівського регіонального центру зайнятості [Електронний ресурс] / Чернігівський регіональний центр зайнятості. – Режим доступу : http://www.dcz.
gov.ua/chg/control/uk/statdatacatalog/list.
Стратегія розвитку міста до 2020 року [Електронний ресурс] / Офіційний веб-портал Чернігівської міської ради. – Режим доступу : http://www.chernigiv-rada.gov.ua/rozvitok/rozvitokstrategy.
Третяк О. П. Сучасні персонал-технології у системі управління персоналом на підприємстві / О. П. Третяк // Науковий вісник НЛТУ України. – 2014. – № 24 (4). – С. 389–396.
Управление персоналом организации : учебник / под ред. А. Я. Кибанова. – М. : ИНФРА-М, 2007. – 638 с.
Хохлова Т. Хедхантинг : эксклюзивная технология подбора суперкадров / Т. Хохлова, А. Машкетова // Управление персоналом. – 2007. – № 17 (171). – С. 35–40.
Шекшня С. В. Управление персоналом современной организации : [учебнопрактическое пособие] / С. В. Шекшня. – [Изд. 5-е, перераб. и доп.]. – М. : ЗАО «Бизнес-школа “Интел-Синтез”», 2002. –368 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).