ЕКОНОМІКА ЗНАНЬ У КОНТУРІ МОДЕРНІЗАЦІЙНОГО ПОСТУПУ
Ключові слова:
економіка знань, модернізаційний потенціал, інновації, знаннєва економіка, науковий і творчий потенціал, інформаційні технології, ефективністьАнотація
Стаття присвячена проблемі формування економіки знань як основи і гаранта модернізації соціально-економічного розвитку країни. Розкрито сутність і роль модернізаційного потенціалу, його нерозривний зв’язок з економікою знань та науковим, інтелектуальним і творчим потенціалом. Визначено базові основи формування економіки знань, еволюція розвитку, її властивості й особливості та етапність переходу до знаннєвої економіки, представлена лінійна модель і процеси її формування. Обґрунтовано потенційні напрямки подальшої розробки ефективних індикаторів економіки знань як фундатора модернізаційної динаміки та стабільності й ефективності економічного розвитку.Посилання
Модернізація України – наш стратегічний вибір : Щорічне Послання Президента до Верховної Ради. – К., 2011. – 416 с.
Геєць В. М. Модернізація в системі «суспільство-держава-економіка» / В. М. Геєць // Журнал європейської економіки. – 2014. – Т. 13, № 33. – С. 221–235.
Інноваційна Україна 2020: національна доповідь / за ред. В. М. Гейця та ін. ; НАН України. – К., 2015. – 336 с.
DAVID, P. and D. FORAY (1995). Accessing and Expanding the Science and Technology Knowledge Base, STI Review, No. 16, OECD, Paris.
OECD (1996), Transitions to Learning Economies and Societies, Paris.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).