ECONOMIC FAILURES IN HEATING SERVICE: CASE OF UKRAINE DURING THE 1991–2015 PERIOD
Ключові слова:
енергетична система, технологічний перехід, сценарні системи, ексергетичний підхідАнотація
Неправильно розглядати енергетичні системи в довгостроковій перспективі як суто технократичні. Соціальні фактори, соціально-політична динаміка, еволюція природи суспільства і технології повинні бути також прийняті до уваги. За допомогою застосування структури соціотехнічної і багаторівневої теорії переходу досліджується питання, чи відбувається перехід на нові технології теплопостачання будівельної галузі України. Доведено, що успішне впровадження інновацій вимагає принципово нових методологій у порівнянні з тими, що нині застосовуються в українській енергетичній політиці. У межах проекту ERAIHM соціально-технічний підхід був адаптований для розробки сценарної системи опалення для українського міста Біла Церков. Запропоновано об’єднати методології, засновані на ексергії та стійкості для розробки нових типів систем опалення.Посилання
Skea, J., Nishioka, S. (2008). Policies and practices for a low-carbon society. Clim. Pol. 8, S. 5–16.
Edwards, N. (2011). Mitigation: plausible mitigation targets. Nat. Clim. Chang. 1, 395–396.
Foxon, T.J., Hammond, G.P., Pearson, P.J.G. (2010). Developing transition pathways for a low carbon electricity system in the UK. Technol. Forecast. Soc. Chang. 77, 1203–1213
Geels, F.W. (2005). Technological Transitions and System Innovations: A Co-evolutionary and Socio-Technical Analysis. Edward Elgar, Cheltenham, UK.
Ottens, M., Franssen, M., Kroes, P., Van De Poel, I. (2006). Modelling infrastructures as socio-technical systems. Int. J. Crit. Infrastruct. 2, 133.
Verbong, G.P.J., Geels, F.W. (2010). Exploring sustainability transitions in the electricity sector with socio-technical pathways. Technol. Forecast. Soc. Chang. 77, 1214–1221.
Francis G.N. Li et al., A review of socio-technical energy transition (STET) models, Technol. Forecast. Soc. Change (2015).
Kemp R, Schot J, Hoogma R (1998). Regime shifts to sustainability through processes of niche formation: the approach of strategic niche management. Tech Anal Strat Manag 10(2):175–198.
Raven RPJM (2005) Strategic niche management for biomass: a comparative study on the experimental introduction of bioenergy technologies in the Netherlands and Denmark. PhD thesis, TU/E Eindhoven.
Rotmans J, Kemp R, van Asselt M, Geels F, Verbong G, Molendijk K (2000). Transities & transitiemanagement. De casus van een emissiearme energievoorziening, Rotterdam.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).