ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РЕГІОНУ
Ключові слова:
фінансова стійкість, фінансові ресурси, джерела фінансування, активи, промисловістьАнотація
У статті проведено діагностику фінансової стійкості промислових підприємств Чернігівського регіону на основі відносних показників капіталізації та покриття, здійснено дослідження динаміки і структури майна та джерел формування фінансових ресурсів за останні роки, проведено аналіз співвідношення активів і джерел фінансування майна промислових підприємств, обґрунтовано вплив структури капіталу на рівень фінансової стійкості та рівноваги суб’єктів господарювання, визначено основні напрямки підвищення ефективності системи управління фінансовими ресурсами підприємств промисловості Чернігівської області та зміцнення їхньої фінансової стійкості.Посилання
Базілінська О. Я. Фінансовий аналіз: теорія та практика : навч. посіб. / О. Я. Базілінська. – К. : Центр учбової літератури, 2009. – 328 с.
Діяльність підприємств – суб’єктів підприємницької діяльності у Чернігівській області : статистичний збірник / Головне управління статистики у Чернігівській області. – Чернігів, 2015. – 193 с.
Кальченко О. М. Фінансова стійкість підприємства в контексті забезпечення фінансової безпеки / О. М. Кальченко // Інноваційно-інвестиційні засади стійкого розвитку базових галузей національного господарства : колективна монографія / за заг. ред. В. П. Ільчука. – Чернігів : ЧНТУ, 2016. – С. 304–315.
Ляшенко Г. П. Управління капіталом підприємства : навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. / Г. П. Ляшенко. – Ірпінь : Академія ДПС України, 2001. – 346 с.
Фінансовий аналіз : навчальний посібник / І. О. Школьник, І. М. Боярко, О. В. Дейнека та ін. ; за заг. ред. І. О. Школьник. – К. : Центр учбової літератури, 2016. – 368 с.
Чернігівщина – 2015 : статистичний щорічник / Головне управління статистики у Чернігівській області. – Чернігів, 2015. – 503 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).