АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ
Ключові слова:
економічний аналіз, театральна діяльність, специфіка галузі, чистий дохід, інший операційний дохід, показники творчо-виробничого потенціалуАнотація
У статті розглянуто соціально-економічні аспекти розвитку сучасного драматичного театру на прикладі драматичного театру в Чернігові, переваги якого відображає порівняльний аналіз конкурентоспроможності з іншими театрами України та закладами культури. Аналіз фінансово-економічних показників дозволив з’ясувати певні особливості: у структурі отриманих доходів значно переважають доходи від іншої операційної діяльності у порівнянні з чистими доходами, втім, обсяги останніх зростають; для стимулювання цього зростання вважаємо необ-хідним уточнити та доповнити показники діяльності, перелік яких запропоновано в цій статті.
Посилання
Белозерова Н. П. Экономический анализ в управлении драматическими театрами: вопросы теории и практики: автореф. дис. … канд. экон. наук: 30.05.2007/Санкт-Петербургский гос. ун-т экономики и финансов. Санкт-Петербург, 2007. 18 с. URL: http://economylib.com/ekonomicheskiy-analiz-v-upravlenii-dramaticheskimi-teatrami-voprosy-teorii-i-praktiki (дата
обращения 24.12.2017).
Юфит А. З. Вопросы театроведения. Наука о театре. Ленинград: ЛГИТМиК, 1975. С. 45–52.
Дадамян Г. Г. Социально-экономические проблемы театрального искусства. Москва: ВТО, 1982. 152 с.
Орлов М. Ю. Московский художественный театр: новаторство и традиции в организации творческого процесса (1898–1917 гг.): автореф. дис. … канд. экон. наук: 13.10.1989 / Ленинград.
гос. ин-т театра, музыки и кинематографии им. Н. К. Черкасова. Ленинград, 1989. 35 с. URL:
http://cheloveknauka.com/moskovskiy-hudozhestvennyy-teatr-novatorstvo-i-traditsii-v-organizatsii-tvorcheskogo-protsessa-1898-1917-gg (дата обращения 05.01.2018).
Жидков В. С., Соколов К. Б. Искусство и общество. Санкт-Петербург: Алетейя, 2005. 589 с.
Рубинштейн А. Я. Структура и эволюция социального интереса. Москва: Препринт, 2003. 387 с.
Про театри та театральну справу: Закон України від 31 травня 2005 року № 2605-IV, зі змінами та доповненнями. URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2605-15 (дата звернення
04.2018).
Вистави КП Чернігівський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка. URL: http://teatr.cn.ua (дата звернення 03.05.2018).
Заклади культури, мистецтва, фізкультури та спорту України у 2016 році: статистичний бюлетень / відп. за вип. О. О. Кармазіна. Київ, 2017. 25 с. URL: http://uckd.org/sites/default/files/ilovepdf_merged.pdf (дата звернення 28.04.2018).
Пігуль Н. Г. Теоретичні аспекти формування соціальної сфери в сучасних економічних умовах. Ефективна економіка. 2013. № 11. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=2506 (дата звернення 28.04.2018).
Таукач Г. Л., Федосова О. В. Економіка культури і мистецтва: підручник. Київ: Вища школа, 1992. 232 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).