НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ
Ключові слова:
управлінський облік, система управління підприємством, наукові підходи, функціональне спрямування, прийняття управлінських рішеньАнотація
У статті визначено місце і роль управлінського обліку в системі управління підприємством. Узагальнено наукові підходи до розкриття сутності досліджуваного поняття. Наголошено, що в сучасних умовах господарювання
актуалізується запровадження управлінського обліку на підприємствах, оскільки достовірна інформація щодо економіко-технічного, фінансового і ресурсного потенціалу підприємства уможливлює прийняття адекватних управлінських рішень для забезпечення його ефективного функціонування. Сутнісні особливості управлінського обліку розглянуто через призму його функціонального спрямування, зокрема інформаційної, контролюючої, аналітичної, прогнозної та комунікаційної функцій. На основі проведеного дослідження подано авторське бачення сутності управлінського обліку, що з урахуванням функціонального спрямування дає можливість сформувати дієву інформаційно-аналітичну систему, яка сприятиме підвищенню ефективності управління підприємством.
Посилання
Апчерч А. Управленческий учет: принципы и практика. М.: Финансы и статистика, 2002. 952 с.
Атрилл П., Э. Мак Лейни. Управленческий учет для нефинансовых менеджеров / пер. с англ.; под ред. Каныгина С. Л. Днепропетровск: Баланс-клуб, 2003. 624 с.
Биба В. В., Матюшина Ю. І. Система управлінського обліку: сутність, завдання та етапи впровадження. URL: http://77.121.11.9/bitstream/PoltNTU/269/1/Byba_Matyushina_statty.pdf2 (дата звернення: 20.01.2018).
Білоусова І. Проблеми вдосконалення управлінського обліку. Бухгалтерський облік і аудит. 2008. № 3. С. 35–40.
Бондарчук Н. В. Управлінський облік як основа для створення нових і ефективних систем управління підприємством. URL: https://www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/nppdaa/2011/
v2i3/42.pdf (дата звернення: 20.12.2017).
Бородкін О. Внутрішньогосподарський (управлінський) облік: концепція і організація. Бухгалтерський облік і аудит. 2001. № 2. С.45–53.
Волкова О. Н. Управленческий учет: учебник. Москва: ТК Велби, Изд-во Проспект, 2005. 472 с.
Гаррисон Ч. Учет себестоимости в помощь производственнику. Москва: ЦУНХУ Госплана СССР, 1935. 8 с.
Голов С. Ф., Єфіменко В. І. Фінансовий та управлінський облік. Київ: Автоінтерсервіс, 1996. 554 с.
Марущак Л., Павликівська О. Управлінський облік як основа для прийняття рішень. Галицький економічний вісник. 2012. № 6(39). С. 92–98.
Нападовська Л. В. Управлінський облік: монографія. Донецьк: Наука і освіта, 2000. 450 с.
Нападовська Л. В. Управлінський облік. Київ: Книга, 2004. 544 с.
Палій В. Ф. Управленческий учет – новое прочтение
внутрихозяйственного расчета. Бухгалтерський облік. 2000. № 17. С. 58–62.
Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16 липня 1999 р. № 996-XIV (зі змінами і доповненнями). URL: http://www.ligazakon.ua (дата звернення: 15.12.2018).
Сопко В. В. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством. Київ: КНЕУ, 2006. 526 с.
Хорнгрен Ч.Т., Фостер Дж. Бухгалтерский учет: управленческий аспект: пер. с англ. / под ред. Я. В. Соколова. М.: Финансы и статистика, 2001. 416 с.
Чумаченко М. Г. Управлінський облік потребує підтримки. Бухгалтерський облік і аудит. 2003. № 5. С. 3–7.
Энтони Р., Рис Дж. Учет: ситуации и примеры. Москва: Финансы и статистика, 1996. 559 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).