ПРОБЛЕМИ ДИСПРОПОРЦІЙНОСТІ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ ТА ЇЇ ОКРЕМИХ РЕГІОНІВ
Ключові слова:
економіка регіону, національна економіка, трудовий потенціал, економічне зростання, диспропорційністьАнотація
У статті розглянуто зовнішні та внутрішні чинники накопичення проблем, пов’язаних із диспропорційністю економічного зростання національного господарства України та її регіонів. Наголошено на факторах транснаціо-
налізації економіки регіонів та активізації міграції молоді як важливої частини структури трудового потенціалу країни. Запропоновані структурно-ункціональні та інституціональні шляхи подолання небажаних соціально-економічних явищ з урахуванням найбільш вдалого досвіду розвинутих країн.
Посилання
Аникин А. В. Шотландский мудрец: Адам Смит. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов. Москва: Эксмо, 2007. С. 879–901.
Вдовічен А., Круглянко А. Диспропорційність розвитку регіонів: європейський досвід та його застосування в Україні. Актуальні проблеми економіки. 2015. № 1 (163). С. 220–231.
Гоффе Н. В. Социальная составляющая региональной политики на Западе. Мировая экономика и международные отношения. 2003. № 4. С. 63–70.
Державне управління регіональним розвитком України: монографія / за ред. В. Є. Вороніна, Я. А. Жаліла. Київ: НІСД, 2010. 288 с.
Долішній М. І., Злупко С. М. Концептуальні засади регіональної соціально-економічної політики та її компоненти. Регіональна економіка. 1997. № 3. С. 28–35.
Євросоюз пояснив пріоритети бюджету на 2014–2020 роки. URL: https://dt.ua/ECONOMICS/yevrosoyuz-poyasniv-prioriteti-byudzhetu-na-2014-2020-roki.html.
Кузнецов А. Межрегиональные контрасты в Европейском союзе. URL: www.perspektivy.info.
Пирог О. В. Стратегічні перспективи економічного розвитку національної економіки України. Бізнес Інформ. 2011. № 11. С. 32–34.
Региональные диспропорции как барьер на пути интеграции. URL: www.xserver.ru.
Регіони України: проблеми та пріоритети соціально-економічного розвитку: монографія / за ред. З. С. Варналія. Київ: Знання України, 2005. 498 с.
Романюк С. А. Основні напрями трансформації регіональної політики Європейського Союзу. Экономика и управление. 2013. № 2. С. 76–82.
Структурні зміни та економічний розвиток України: монографія / В. М. Геєць та ін.; за ред. д-ра екон. наук Л. В. Шинкарук. Київ, 2011. 696 с.
Трансформації в глобальній економіці та Україна: монографія / за заг. ред. І. М. Школи та О. В. Бабінської. Чернівці: Друк Арт, 2014. 416 с.
Федорук А. Диспропорції регіонального розвитку в ЄС. Державне управління: удосконалення та розвиток. 2011. № 11. URL: www.dy.nayka.com.ua.
Чухно А. Інституціоналізм: теорія, методологія, значення. Економіка України. 2008. № 7. С. 4–12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).