ТЕНДЕНЦІЇ КРЕДИТНОГО РИЗИКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ ТА УПРАВЛІННЯ НИМ
Ключові слова:
банк, банківська система, банківський кредит, проблемний кредит, кредитний ризикАнотація
У статті проведено оцінювання діяльності банківської системи України, зокрема кредитної, а також п’яти найбільших банків за розміром активів. Досліджено динаміку нормативів кредитного ризику та частки простроченої заборгованості за кредитами в загальній сумі кредитів банківської системи України. Сформовано практичні рекомендації щодо управління кредитним ризиком банку в напрямках створення ідеального середовища кредитного ризику, формування повного процесу кредитування, забезпечення контролю за кредитними ризиками, інтелектуального набору персоналу банку, впровадження ефективної інформаційної системи.Посилання
Національний банк змінив підхід до оцінки банками кредитного ризику. URL:
https://bank.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=33244989&showTitle=true.
Основні показники діяльності банків України. URL: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=34661442.
Показники діяльності банків. URL: https://index.minfin.com.ua/ua/banks/stat.
Рейтинг самих надійних банків України 2019. URL: https://forinsurer.com/rating-banks.
Офіційний сайт АТ КБ «ПриватБанк». URL: https://privatbank.ua/.
Офіційний сайт АТ «Ощадбанк». URL: https://www.oschadbank.ua/.
Офіційний сайт АТ «Укрексімбанк». URL: https://www.eximb.com/.
Офіційний сайт АБ «Укргазбанк». URL: https://www.ukrgasbank.com/.
Офіційний сайт АТ «Райффайзен Банк Аваль». URL: https://www.aval.ua/.
Moroz N. V., Seletska T. A. Classification of credit risk. Universum View 13. Economics and management: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Вінниця: ТОВ «НіланЛТД», 2019. C. 145–146.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).