СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Ключові слова:
соціальна мережа, соціальний інструментарій управління персоналом, Інтернет, управління людськими ресурсами, персонал, менеджер з персоналуАнотація
У статті розглянуто переваги використання соціальних мереж для пошуку та відбору персоналу підприємства. Враховуючи принципово нові акценти в сучасних методах і засобах управління персоналом, коли на передній план виходить створення умов для найбільш повного включення працівників у систему організації, зростання та
розкриття їхнього потенціалу, запропоновано використовувати соціальні мережі для удосконалення соціального інструментарію управління персоналом. Розглянуто можливості застосування соціальних мереж для зростання ефективності соціальних інструментів навчання та розвитку персоналу, «управління талантами» працівника, консультування та коучингу, управління ефективністю, планування та розвитку кар’єри працівника, розвитку інформаційної системи людських ресурсів.
Посилання
Полякова А. Лише 58 % українців користуються інтернетом – дослідження. Економічна правда. 2018. URL: https://www.epravda.com.ua/news/2018/01/31/633590.
Social Media Stats Ukraine (July 2018 – July 2019). URL: https://gs.statcounter.com/socialmedia-stats/all/ukraine.
Юхименко А. В. Использование социальных сетей в поиске и подборе персонала. ИМПУЛЬС–2012: труды IX Международной научно-практической конференции студентов, молодых ученых и предпринимателей в сфере экономики, менеджмента и инноваций: в 2 т. (Томск, 22-23 ноября 2012 г.). Томск: Изд-во Томского политехнического университета, 2012. Т. ІІ. C. 311–313.
Сошкина И. Использование социальных сетей в практике корпоративного управления. URL: http://rqlab.com/publications/pages/id_91.
Ульянова А. И. Социальные сети как инструмент управления. Вестник Казанского технологического университета. 2010. № 8. С. 125–128.
Лизанець А. Г., Пугачевська К. Й. Інноваційні підходи до здійснення функцій управління персоналом підприємства. Інфраструктура ринку. 2017. Вип. 7. С. 143–149.
Носкова К. А. Социальные сети как инструмент управления человеческим капиталом. Гуманитарные научные исследования. 2013. №2. URL: http://human.snauka.ru/2013/02/2326.
Погребняк А. Ю., Ліннік І. М. Інноваційне управління персоналом як фактор підвищення ефективності діяльності підприємства. 2018. URL: http://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/24667/1/
-12_4-01.pdf.
Галкін В. Досвід впровадження Workplace by Facebook в корпоративне середовище. 2016. URL: https://promodo.ua/ua/blog/opyt-vnedreniya-workplace-by-facebook-v-korporativnuyusredu.html#gref.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).