НЕДЕРЖАВНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЯК СУБ’ЄКТ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Ключові слова:
недержавний пенсійний фонд, ринок цінних паперів, компанія з управління активами, пенсійна система, цінні папери, активи НПФАнотація
У статті досліджено особливості функціонування недержавних пенсійних фондів (НПФ) як суб’єктів ринку цінних паперів. Проаналізовано кількісну динаміку НПФ за останні десять років. Також у статті досліджено НПФ з найбільшою вартістю активів, КУА з найбільшою вартістю активів НПФ в управлінні, співвідношення частки активів НПФ в ЦП до загальної вартості активів НПФ, портфель цінних паперів НПФ за типами інструментів. Наголошено на необхідності впровадження другого рівня пенсійної системи, оскільки РЦП в Україні не зможе розвиватися без появи довгострокових фінансових ресурсів, насамперед, коштів пенсійного фонду. Але разом з тим зазначено, що розвиток накопичувальної пенсійної системи в повному її розумінні може відбуватися лише в поєд-
нанні з розвитком якісно функціонуючого РЦП з великим асортиментом ліквідних ЦП, ефективним корпоративним
управлінням компаній і надійним захистом прав приватної власності.
Посилання
Коваленко Ю. М. Фінансовий ринок і ринок фінансових послуг: сутність, сегменти, суб’єкти. Фінанси України. 2013. № 1. С. 101–112.
Коваленко Ю. М. Фінансові інструменти в сучасному вимірі. Науковий вісник Національного університету державної податкової служби (економіка, право). 2010. № 2. С. 84–90.
Суверенний фонд національного благополуччя. URL: https://www.swfinstitute.org/fundrankings.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. URL: http://www.nssmc.gov.ua.
Звіт про роботу Пенсійного фонду України у 2016 році. URL: http://www.pfu.gov.ua/3902-peredmova-ta-zmist-do-zvitu-pro-robotu.
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг. URL: https://www.nfp.gov.ua.
Українська асоціація інвестиційного бізнесу. URL: http://www.uaib.com.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).