СТИМУЛЮВАННЯ УЧАСТІ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ У РОЗВИТКУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ
Ключові слова:
10.25140/2411-5215-2019-3(19)-136-146Анотація
У статті досліджено роль малих та середніх підприємств (МСП) в експортному потенціалі України та світі, визначено основні проблеми, пов’язані з виходом МСП на зовнішні ринки та окреслені ключові бар’єри для росту МСП з позиції глобальних інституцій. Узагальнені напрями стимулювання та підтримки МСП у процесі виходу на зовнішні ринки на регіональному та національному рівнях. Обґрунтовано, що впровадження заходів щодо стимулювання експорту МСП, подолання бар’єрів виходу їх на зовнішні ринки буде сприяти розвитку та зростанню експортного потенціалу України, підвищенню конкурентоспроможності товарів/послуг МСП на експортних ринках, удо-
сконаленню навичок підприємств, необхідних для участі в міжнародній торгівлі.
Посилання
Бураковський І., Крініцин О., Сологуб І. Політика сприяння експорту МСП в Україні. URL: http://www.ier.com.ua/files//publications/Policy_papers/IER/2016/LEV/Krinitsyn_SME_Export_Promotion.pdf.
Zhalilo Y. A. SMEs, Trade and Economic Development in Ukraine. Geneva: International Trade Centre, 2015. 47 p.
Покришка Д. С. Розвиток експортного потенціалу малих і середніх підприємств як чинник компенсації втрат України на традиційних зовнішніх ринках. URL: http://ev.fmm.kpi.ua/
article/view/135924.
Removing Barriers to SME Access to International Markets. Paris: OECD, 2008. 214 p.
Каганяк М. Як спростити вихід на ринок ЄС: дві нові можливості для експортерів. Чернігівщина. Події і коментарі. 11.08.2017. URL: http://m.pik.cn.ua/30105/.
Міняйло Н. Гроші на бізнес від держави. В розвинених країнах уряди дають дешеві кредити малим підприємствам. Тексти.org.ua. 30.06.2017. URL: http://texty.org.ua/pg/article/
editorial/read/77577/Groshi_na_biznes_vid_derzhavy_V_rozvynenyh.
Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС. URL: http://www.easybusiness.in.ua/uk/.
Біла книга: Як реалізувати експортний потенціал України за умов глобалізації. 2016. 50 с. URL: http://www.ier.com.ua/files//publications/Books/2016/White_book_export_UKR_2016.pdf.
Ганеева М. В. Сравнение существующих подходов работы с барьерами во внешней торговле, применяемых ЕС, БРИКС, США, ВТО и ОЭСР. URL: https://naukovedenie.ru/
PDF/167EVN315.pdf.
Як Україні стати третьою в Європі за рівнем інтернаціоналізації МСБ? Презентація аналітичного звіту та обговорення рекомендацій щодо покращення середовища інтернаціоналізації МСБ 26 Жовтня 2018 Київ, Україна. URL: https://www.slideshare.net/Easy_Business/ss-120929671.
Программный документ целевой рабочей группы «Деловой двадцатки» по МСП и предпринимательству. URL: http://apec-center.ru/wp-content/uploads/2014/11/%D0%92%D0%B5%
D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%90%D0%A2%D0%AD%D0%A1_%D0%9C%D0%A1%D0%9F_%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8F%D0%B1%D1%80%D1%8C-2017.pdf.
Проект Стратегії розвитку МСП до 2020 року. URL: https://issuu.com/mineconomdev/docs/short_sme_strategy_ apr2017_revas URL.
Можливості та фінансові інструменти підтримки МСБ. URL:
http://www.compet.kh.gov.ua/images/MTD/Katalogi/MSB_FinansoviInstrumenty_2019.pdf.
Панцир С. Когут А. Політика підтримки МСБ: доступ до фінансово-кредитних ресурсів (Policy Paper). URL: http://euinfocenter.rada.gov.ua/uploads/documents/28824.pdf.
Карта можливостей МСБ. URL: http://smemap.eu4business.eu/finance/.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства: офіційний сайт. URL: http://cosme.me.gov.ua.
EU4Business. URL: http://www.eu4business.eu/uk.
Полтавська обласна державна адміністрація: офіційний сайт. URL: http://www.adm-pl.gov.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).