БАЗОВІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ СТІЙКОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Ключові слова:
фінансовий контролінг, концепція, фінансова стійкість, концепція контролінгу, інструментарій, принципи контролінгуАнотація
Систематизовано видове розмаїття контролінгу фінансової стійкості в поєднанні з інструментами його організації. Окреслено основні вектори фінансового контролінгу стійкості суб’єктів господарювання в умовах швидко змінюваного внутрішнього та зовнішнього середовищ. Аргументовано необхідність створення сучасної концепції фінансового моніторингу з урахуванням принципів системності, науковості, простоти, гнучкості, пояснювальності та прогностичності в інтересах забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання. Обґрунтовано важливість подальшого розвитку та удосконалення форм, методів та напрямів фінансового контролінгу фінансової стійкості в процесі реалізації запропонованої концепції, що передбачає підвищення результативності проваджуваного контролінгу.
Посилання
Гізатулліна О. М., Чучко О. П. Роль фінансового контролінгу в процесі управління підприємством. Економічний форум. 2012. № 2. С. 343–348.
Івахненков С. В., Меліс О. В. Фінансовий контролінг: методи та інформаційні технології. Київ: Знання, 2009. 319 с.
Карминский А. М., Оленев Н. И., Примак А. Г., Фалько С. Г. Контроллинг в бизнесе. Методологические и практические основы построения контроллинга в организациях. 2-е изд.
Москва: Финансы и статистика, 2002. 256 с.
Ліпич Л. Г., Гадзевич О. І. Контролінг в системі антикризового управління. Вісник Національного університету Львівська політехніка. 2012. № 722. С. 377–381.
Мізерна Г. П. Фінансовий контролінг як прогресивна форма внутрішнього контролю на підприємстві санаторно-курортного типу. Вісник Хмельницького національного університету.
Вип. 6, т. 3. С. 207–211.
Партін Г. О., Маєвська Я. В. Види та місце фінансового контролінгу на підприємстві. Науковий вісник НЛТУ України. 2009. № 19.6. С. 199–202.
Смоквіна Г. А. Контролінг як складова частина управління підприємством. Вісник соціально-економічних досліджень. 2011. № 2. С. 329–335.
Терещенко О. О. Інститут фінансового контролінгу – інноваційна платформа для корпоративних фінансів і контролінгу. Бухгалтерський облік і аудит. 2014. Вип. 5. С. 52–53.
Терещенко О. О. Контролінг поведінки в концепції біхевіористичних фінансів. Фінанси України. 2011. № 10. С. 104–116.
Ткаченко Н. В. Основні завдання та інструменти контролінгу фінансової стійкості страхової компанії. Вісник Національного банку України. 2012. № 3 (193). С. 38–43.
Sandt J. Kennzahlen fьr Unternehmensfьhrung – verlorenes Heimspiel fьr Controller. Controlling & Management. 2003. Vol. 47. No 1. P. 75-79.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).