КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ РЕПРЕЗЕНТАТИВНОСТІ РЕЙТИНГІВ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ КРАЇН
Ключові слова:
компаративний аналіз, міжнародні інвестиції, коефіцієнт детермінації, рейтингАнотація
У статті визначено чотири основні групи методик оцінки інвестиційної привабливості. Серед них було виокремлено рейтинговий метод на основі статистичних даних, у межах якого проводиться ранжування провідних міжнародних рейтингів інвестиційної привабливості. Було встановлено відсутність закономірності між рекомендаціями UNCTAD та міжнародними рейтингами, у зв’язку з чим було проведено компаративний аналіз таких провідних міжнародних рейтингів, як «BDO International Business Compass», «Doing business», «The Global Competitiveness Index», «Index of Economic Freedom», «Legatum Prosperity Index» та «Human Development Index» та встановлено серед них найбільш репрезентативний.Посилання
Гайдуцький А.П. Оцінка інвестиційної привабливості економіки. Економіка і прогнозування. 2004. № 4. С. 3–7.
Горна М. О., Іщук Я. В., Халілова Т. М. Умови та фактори формування інвестиційної привабливості країн Східної Європи. Міжнародна економічна політика. 2017. № 2 (27). С. 43.
Єріна А. М. Міжнародні рейтинги: статистичні аспекти обчислення та застосування. Індекси економічної свободи та глобальної конкурентоспроможності. Статистика України. Київ, 2016. № 3. С. 56–64.
Ільчук В. П., Курач Д. А., Лукаш В. І. Фактори впливу на динаміку іноземних інвестицій. Фінансові дослідження. 2018. № 1 (4). URL: https://fr.stu.cn.ua/tmppdf/105.pdf.
Лиса О. І. Методи оцінювання інвестиційної привабливості регіону. Соціум. Наука. Культура: ХІІІ Міжнар. наук. інтер.-конф. URL: http://intkonf.org/lisa-oi-metodi-otsinyuvannyainvestitsiynoyi-privablivosti-regionu.
Хорошковський В. І., Юрчишин В. В. Інвестиційна потреба лібералізації та розвитку. Статистика України. 2002. № 1. С. 23–26.
Шишкіна О. В., Кальченко О. М. Сутність і роль іноземних інвестицій у розвитку промислових підприємств. Фінансові дослідження. 2019. № 1 (6). URL: https://fr.stu.cn.ua/tmppdf/173.pdf.
BDO International Business Compass. URL: https://www.bdo.global/en-gb/insights/bdogermany/bdo-international-business-compass-2018.
Doing business. URL: https://www.doingbusiness.org/content/dam/doingBusiness/media/AnnualReports/English/DB2018-Full-Report.pdf.
Human Development Index. URL: http://hdr.undp.org/en/content/human-developmentindices-indicators-2018-statistical-update.
Index of Economic Freedom. URL: https://www.heritage.org/international-economies/ commentary/2018-index-economic-freedom.
Legatum Prosperity Index. URL: https://www.prosperity.com/rankings.
The Global Competitiveness Index. URL: https://www.weforum.org/reports/the-globalcompetitveness-report-2018.
World Investment Report. URL: https://unctad.org/en/PublicationsLibrary/wir2018_en.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).