ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОЇ ЛОГІСТИКИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
транспортна логістика, інновації, розвиток, конкурентоспроможністьАнотація
Нинішні економічні умови, швидкість, з якою відбувається обмін інформацією, ресурсами та продуктами на ринку висувають нові, більш жорсткі вимоги до транспортної логістики. Однією з таких вимог є необхідність постійного впровадження інновацій у всі ланки транспортно-логістичного процесу. У статті досліджено наявні інноваційні підходи до розвитку транспортної логістики, що застосовуються у вітчизняній та закордонній практиці. На основі аналізу напрямів і показників розвитку транспортної логістики в Україні запропоновано й обґрунтовано інноваційні підходи до її подальшого розвитку в умовах посилення глобалізаційних процесів та інформатизації економіки та напрями їх практичного використання.Посилання
Касич А. О., Сидоренко А. М. Перспективи активізації інноваційної діяльності на логістичних підприємствах. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Вип. 15. Ч. 1. 2017. С. 147–151.
Наукова та інноваційна діяльність України: статистичний збірник 2019. 108 с. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/2019/zb/09/zb_nauka_2018.pdf.
Потапова Н. А. Інноваційна політика у розвитку логістичних систем. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. 2013. № 776. С. 295–302.
Смерічевська С. В. Формування освітньо-інноваційного потенціалу логістизації національної економіки: стратегічні імперативи: монографія. Херсон, 2015. 320 с.
Штучний інтелект в логістиці. Everest. URL: https://www.everest.ua.
Bajec P. Evolution of Traditional Outsourcing into Innovative Intelligent Outsourcing – Smartsourcing. Promet (Zagreb). 2009. Vol. 21(2). P. 93-101. DOI: 10.7307/ptt.v21i2.215.
Council of Logistics Management URL: https://www.britannica.com/topic/Council-ofLogistics-Management.
Enterprise that introduced innovation in logistics by type of innovation, NACE Rev. 2 activity and size class. URL: https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/submitViewTableAction.do.
Enterprises which introduced innovations in logistics by reason of the introduction, level of importance of the reason, NACE Rev. 2 activity and size class. URL: https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=inn_cis10_loginr&lang=en.
ETP-Alice. URL: https://www.etp-logistics.eu.
European Logistics Association. URL: https://www.elalog.eu.
Ioppolo G., Szopik-Depczynska K., Stajniak M., Konecka S. Supply Chain and Innovation Activity in Transport Related Enterprises in Eastern Poland. Scientific Journal of Logistics. 2016. Vol. 12(4), P. 227-236. DOI: 10.17270/J.LOG.2016.4.4.
Logistics Performance Index. URL: https://lpi.worldbank.org/international/global.
Petrenko N., Kozhukhіvska R., Kustrich L., Kovalenko G., Makushok O. Development of innovative forms of logistics provision. Investment Management and Financial Innovations. 2018. Vol. 15(2). P. 327−339. DOI: 10.21511/imfi.15(2).2018.29.
Smart, Green and Integrated Transport. URL: Smart, Green and Integrated Transport https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en/h2020-section/smart-green-and-integrated-transport.
To feed the future, let’s make logistics and transport sustainable. World bank. URL: https://www.worldbank.org/en/search?q=logistics+innovation¤tTab=1.
Varella L., Gonсalves M. Information Technology as the Main Competence in the Design of the Strategic Planning of Logistics Platforms. Journal of Technology Management & Innovation. 2013. Vol. 8(3). P. 160−172. DOI: 10.4067/S0718-27242013000400015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).