ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
Ключові слова:
економічна безпека, система економічної безпеки підприємства, управління системою економічної безпеки, функціональні складові економічної безпеки підприємствАнотація
У статті розглянуто наявні підходи до трактування поняття «економічна безпека підприємства» та проведено ретроспективний аналіз концептуальних підходів до визначення цього поняття, визначено основні функціональні складові економічної безпеки підприємств, адекватних сучасним реаліям. Особливої уваги потребують питання економічної безпеки сільськогосподарських підприємств, специфіка діяльності яких потребує налагодження механізму подвійної адаптації до економічних та природно-кліматичних умов. Зазначено, що система економічної безпеки підприємства є суб’єктом і об’єктом управління та потребує: опису об’єкта управління, формалізації цілей існування об’єкта управління, визначення множини критеріїв управління об’єктом, проєктування та створення системи управління, яка здатна мінімізувати втрати та забезпечити захист від внутрішніх та зовнішніх загроз. Систему економічної безпеки підприємства слід розглядати як структуровану сукупність взаємопов’язаних елементів зовнішніх і внутрішніх суб’єктів забезпечення безпеки, їхнього функціоналу, політики економічної безпеки, організаційної побудови, стратегії і тактики, принципів і методів, спрямованих на забезпечення функціонування суб’єкта господарювання та здатних протидіяти внутрішнім та зовнішнім загрозам.Посилання
Глушков В. Є., Редько Р. М. Економічна безпека підприємства як динамічна категорія. Збірник наукових праць ВНАУ. Серія: Економічні науки. 2012. № 4 (70). Т. 2. С. 47–53.
Гнилицька Л. Теоретико-методологічний інструментарій формування системи забезпечення економічної безпеки підприємства. Бухгалтерський облік і аудит: науково-практичний журнал. 2013. № 9. С. 37–45.
Шульга І. П. Формування системи економічної безпеки емісійної діяльності акціонерних товариств: дис. … д-ра екон. наук: 21.04.02 / ВНЗ «Ун-т економіки та права КРОК». Київ, 2011. 455 с.
Іванюта Т. М., Заїчковський А. О. Економічна безпека підприємства. Київ: Центр учбової літ., 2009. 256 с.
Проблеми управління економічною безпекою суб’єктів господарювання: монографія / Кириченко О. А. та ін. Київ: ІМБ Університету економіки та права «КРОК», 2010. 412 с.
Якубович З. Формування системи економічної безпеки машинобудівного підприємства. Вісник ТНЕУ. 2010. № 1. С. 81–86.
Белоусова І. А. Модернізація системи економічної безпеки суб’єктів господарської діяльності в процесі управління витратами: дис. … д-ра екон. наук: 21.04.02 / Ун-т економіки та права «КРОК». Київ, 2010. 355 с.
Афанасьев В. Г. Общество: системность, познание и управление. Москва: Политиздат, 1981. 432 с.
Овчаренко Є. І. методологія формування та узгодження цілей у системі економічної безпеки підприємства: дис. … д-ра екон. наук : 08.00.04; 21.04.02 / Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. Сєвєродонецьк, 2015. 631 с.
Ляшенко О. М. Управління економічною безпекою підприємства: дис. … д-ра екон. наук: 08.00.04; 21.04.02 / СНУ ім. В. Даля. Луганськ, 2012. 405 с.
Базилевич В. М. Економічна безпека в АПК та її загрози: сутність та форми прояву. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Економічні науки». 2014. № 8. C. 73–77.
Ільчук В. П., Садчиков В. С. Шляхи підвищення фінансово-економічної безпеки підприємств аграрного бізнесу. Вісник Чернігівського державного технологічного університету. 2013. № 2 (66). С. 209–217.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).