ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ БАНКІВ КРАЇН ІЗ РОЗВИНЕНОЮ РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Ключові слова:
світова фінансова криза, центральний банк, монетарна політика, інструменти монетарної політики, цінова стабільність, фінансова стабільністьАнотація
Проаналізовано економічні фактори сучасного розвитку країн із розвиненою ринковою економікою: Канада, США, Японія, Італія, Німеччина, Великобританія, Франція. Досліджено та обґрунтовано особливості впровадження центральними банками країн із розвиненою ринковою економікою заходів монетарної політики. Проведено систематизацію елементів механізму забезпечення фінансової стабілізації центральними банками країн із розвиненою ринковою економікою. Охарактеризовано сучасні напрями у сфері забезпечення фінансової стабільності, зокрема, проєкт «Озеленення Банку Канади». Охарактеризовано заходи, які використовували центральні банки країн із розвиненою ринковою економікою для запобігання виникненню криз у фінансовій системі.Посилання
Балянт Г. Р., Гордій Н. Р. Грошово-кредитна політика центральних банків провідних країн світу в кризовий період. Наукові записки. Серія економіка. 2013. Вип. 22. С. 4–7.
Дзюблюк О. Грошово-кредитна політика в період кризових явищ на світових фінансових ринках. Вісник НБУ. 2009. № 5. С. 20–30.
Лютий І. Фінансово-економічна криза 2008-2010 рр.: деякі чинники та уроки. Вісник НБУ. 2011. № 1. С. 10–16.
Стечишин Т. Б., Руда О. Я. Дослідження монетарної політики Європейського центрального банку у контексті глобальних фінансових змін: уроки для України. Економіка і суспільство. 2017. Вип. 9. С. 1061–1068.
Монетарна політика. Офіційний сайт Міжнародного валютного фонду. URL: https://www.imf.org/en/About/Factsheets/Sheets/2016/08/01/16/20/Monetary-Policy-and-Central-Banking.
Звіт про фінансову стабільність. Офіційний сайт центрального банку Італії. URL: https://www.bancaditalia.it/pubblicazioni/rapporto-stabilita/2019-2/index.html.
Звіт про фінансову стабільність. Офіційний сайт центрального банку Німеччини. URL: https://www.bundesbank.de/en/tasks/financial-and-monetary-system/financial-and-monetary-stability623914.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).