АНАЛІЗ КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ ТА НОВОСТВОРЕНИХ ПІДПРИЄМСТВ У МЕЖАХ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5-7-9%»
Ключові слова:
державна програма, кредит, кредитування, малий бізнес, мікропідприємництво, стартапАнотація
Розвиток малого бізнесу в Україні є одним зі стратегічно важливих завдань на сьогодні. Досліджено статистичні дані щодо ступеня зносу основних засобів за видами економічної діяльності (кошти програми спрямовані на інвестування в основні засоби). Проаналізовано кредитування суб’єктів господарювання, кількості існуючих підприємств великого, середнього, малого бізнесу, зокрема і мікропідприємництва. У статті описана сутність програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка була запроваджена 1 лютого 2020 р. Розкрито механізм надання державної допомоги підприємствам у межах цієї програми. Виокремлено етапи отримання пільгових кредитів як діючим, так і новоствореним підприємством. Досліджено проблеми, переваги та недоліки проєкту «Створюй вдома». Розкрито питання можливості кредитування під низький відсоток підприємств-стартаперів.Посилання
В Україні видали перший кредит для малого бізнесу за зниженою ставкою від держави. ТСН. URL: https://tsn.ua/ru/groshi/v-ukraine-vydali-pervyy-kredit-dlya-malogo-biznesa-po-snizhennoy-stavkeot-gosudarstva-1485507.html.
Вінокуров Я. Українцям видали менше 100 пільгових кредитів на створення бізнесу під 57-9% за перший місяць програми – Мінфін. URL: https://hromadske.ua/posts/ukrayincyam-vidalimenshe-100-pilgovih-kreditiv-na-stvorennya-biznesu-pid-5-7-9-za-pershij-misyac-programi-minfin.
Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%». URL: https://5-7-9.gov.ua.
Державна служба статистики України: офіційний сайт. URL: http://www.ukrstat.gov.ua.
Дешеві кредити для бізнесу сталі доступніші: Уряд прийняв рішення. Сайт Ліга Закон, 18 березня 2020. URL: https://biz.ligazakon.net/ua/news/193839_deshev-krediti-dlya-bznesu-staldostupnsh-uryad-priynyav-rshennya.
Міністерство фінансів України: офіційний сайт. URL: https://www.mof.gov.ua/uk.
Національний банк України: офіційний сайт. URL: https://bank.gov.ua.
Некрасов В. Як «Доступні кредити 5-7-9%» виявилися недоступними для нового бізнесу: експеримент ЕП. Економічна правда. 2020. 6 березня. URL: https://www.epravda.com.ua/ publications/2020/03/6/657777.
Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами: Наказ Міністерства фінансів України від 14.12.2012 № 1407. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0130-13.
Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні: Закон України від 22.03.2012 № 4618-VI. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4618-17.
Програма «Повертайся та залишайся»: Чи реалістична пропозиція Зеленського заробітчанам. URL: https://zik.ua/news/2019/12/04/prohrama_povertaisiata_zalyshaisia_chy_realistychna_ propozytsiia_zelenskoho_zarobitchanam_948167.
Руда О. Л., Турчик М. М. Організація банківського кредитування малого та середнього бізнесу в Україні. Ефективна економіка. 2018. № 10. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/ pdf/10_2018/61.pdf.
Синіцин Н. Доступні кредити для бізнесу від 5 до 9%. Як буде працювати нова держпрограма? URL: https://ua.112.ua/statji/dostupni-kredyty-dlia-biznesu-vid-5-do-9-yak-budepratsiuvaty-nova-derzhprohrama-524103.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).