ДОСВІД УНІВЕРСИТЕТІВ ЄС У КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Ключові слова:
система вищої освіти, результати наукових досліджень, інтелектуальна власність, комерціалізація, інноваційна діяльністьАнотація
Основою становлення інформаційної економіки є формування та реалізація науково-інноваційного потенціалу країни, своєрідними генераторами якого є заклади вищої освіти (ЗВО). Зростаючого значення набуває налагоджені тісної взаємодії між підприємницьким сектором, громадянським суспільством та державою у сфері комерціалізації результатів наукових досліджень університетів. У статті розглянуті моделі та принципи комерціалізації результатів науково-дослідної діяльності, що реалізуються на практиці в окремих університетах країн ЄС, зокрема в Каунаському технологічному університеті, Вільнюському університеті (Литва), Ягелонському університеті та Вроцлавському університеті науки та технологій (Польща). Акцент зроблено на дослідженні організаційного, управлінського та інфраструктурного аспектів просування науково-дослідної продукції на відповідні сектори ринку.Посилання
Актуальні проблеми формування та розвитку інформаційної економіки в Україні: колективна монографія. Чернігів: ЧНТУ, 2017. 292 с.
Холявко Н. І. Вектори впливу вищої освіти на процеси становлення інформаційної економіки. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2017. № 4 (12). С. 27–33.
Каленюк І. С. Напрями трансформації механізмів фінансування освіти в сучасному світі. Демографія та соціальна економіка. 2017. № 1 (29). C. 24–36.
Маслов А. О. Структура інформаційної економіки та її місце в сучасній господарській системі. Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія № 18. Економіка і право: зб. наук. пр. 2012. Вип. 20. С. 3–13.
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii. URL: https://www.umcs.pl/pl/centrum-transferu-wiedzy-i-technologii,5963.htm.
Strategy of research and experimental (socio-cultural) development, and innovations of Kaunas universityof technology. URL: https://en.ktu.edu/wp-content/uploads/sites/5/2016/08/MTEPI_EN_01.pdf.
Intellectual property and innovations. URL: https://www.vu.lt/en/research/intellectual-property-and-innovations.
Centre for Project Administrative Support of the JU. URL: http://www.erasmus.dwm.uj.edu.pl/ documents/124614432/136991439/JU+Centre+for+Project+Administrative+Support.pdf/54e092ac-0adf-4fc0-b673-bec4a5702c9b.
Resolution No. 102/VI/2015 of the Senate of the Jagiellonian University of 24 June 2015 concerning: the adoption of Regulations for the Management of Intellectual Property and Rules of Commercialization at the Jagiellonian University. URL: http://www.cittru.uj.edu.pl/documents/ 1587933/136901789/UJ_Intellectual+Property_Regulation+%28ENG%29.pdf/defb9192-c746-46df-bdc6-ba97062c0dd7.
Wrocław University of science and technology for business. URL: http://pwr.edu.pl/fcp/ JGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDCwgCFiFPFRYqCl5tDXdVGnpEQVgQaxMDOC AEDgMdLA5fRE0OPxZSBw/_users/code_eCVYRPgYXNVg5Xh09GgBLGl9XR3g8Gh9MDCEUHx Yb/publikacje/wroclaw_university_of_science_and_technology_for_business.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).