ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ МОДЕЛЮВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ЗАСОБАМИ ЕКОНОМІЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА БІЗНЕС-ІНФОРМАТИКИ
Ключові слова:
національна економіка, економічна наука, комп’ютерні технології, економічна кібернетика, бізнес-інформатика, міждисциплінарністьАнотація
Стаття містить аналіз впливу розвитку технологій на можливості моделювання національної економіки. З‘ясовано, що розробка сучасного програмного забезпечення, пов’язаного з економікою, прямо впливає на покращення процесів підзвітності та прозорості ведення економічної діяльності. Бізнес-інформатика та впровадження нових технологій мають масовий характер. Було проаналізовано, що економічна кібернетика більше пов‘язана з моделюванням економічних систем. Обидві дисципліни характеризуються міждисциплінарністю та перебуває на перетині економічної науки та комп’ютерної науки. У зв‘язку з цим постає проблема великомасштабної інтеграції та моделювання взаємодії економічних систем з іншими суспільними системами, для відображення всіх суттєвих факторів впливу на національну економіку.Посилання
Maryska M., Wagner J. Reference model of business informatics economics management. Journal of business economics and management. 2015. № 16 (3). P. 621–637.
Kubata K., Tyrychtr J., Ulman M., Vostrovský V. Business Informatics and its Role in Agriculture in the Czech Republic. Agris on-line papers in economics and informatics. 2014. Vol. VI, No. 2. P. 59–66.
Alghalith M. Economic and financial informatics. Journal of informatics and data mining. 2016. Vol. 1, No. 2:8. P. 1.
Колдовський В. В. Спеціальність «економічна кібернетика» у сучасному економічному просторі. Бізнес Інформ. 2012. № 7. С. 205–207.
Міхно М. К., Радзієвський О. І. З історії розвитку та застосування економічної кібернетики в Україні (друга половина ХХ ст.). Історія нар. госп-ва та екон. думки України. 2005. № 37-38. С. 147–156.
Вовк В., Камінська Н. Економічна кібернетика у вирішенні проблем економіки. Вісник Львівського університету. Серія економічна. 2012. № 47. С. 71–76.
Дашук В. Модель економіки України. Мюнхенський університет. 2018. URL: https://model.uifuture.org/?fbclid=IwAR0mc8VsNFZFL8OnY6sB-uv9ZentrGvYoGHKqHLjcphAaXeZq7Owp7QKkBQ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).