СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ АПК У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД
Ключові слова:
корпоративна соціальна відповідальність, соціально-економічний проект, система збалансованих показників, соціальні заходи, програмно-цільовий підхідАнотація
У статті через синтез таких понять, як корпоративна соціальна відповідальність, стратегічний розвиток підприємств АПК, соціальні заходи визначено сутність поняття «соціально-економічний проект», який запропоновано розглядати як науково обґрунтовану модель вирішення соціальної проблеми, з отриманням доданої вартості. Також з’ясовано, що синхронність зрушень соціального розвитку може бути досягнута на основі науково обґрунтованих і виважених соціально-економічних програм з підтримки розвитку корпоративної культури, соціальних проектів, адаптованих до реалій євроінтеграційних процесів української економіки, а також опрацювання відповідної системи збалансованих показників стратегічного розвитку підприємств АПК.Посилання
Швиданенко Г. О. Імперативи розвитку підприємств. Стратегія економічного розвитку України: зб. наукових праць. 2014. № 35. С. 23–28.
Герасимчук В. Г. Роль держави в забезпеченні конкурентоспроможності промислового виробництва в умовах трансформації світової економіки. Ринково-орієнтоване управління інно-ваційним розвитком. Харків: ТОВ «Діса плюс», 2015. С. 110–120.
Квач Я. П., Шапошников К. С., Адамкович М. М. Корпоративне управління організа-ційним розвитком: креативні засади. Ізмаїл: СМІЛ, 2008. 272 с.
Дідик, А. М. Полівекторний розвиток підприємств: соціально-економічні та регулятивні аспекти. Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2016. 342 с.
Благов Ю. Генезис концепции корпоративной социальной ответственности. Вестник Санкт-Петербургского университета, сер. 8. 2006. № 2. С. 3–24.
Ілляшенко С. М. Управління інноваційним розвитком: проблеми, концепції, методи. Суми: Університетська книга, 2003. 278 с.
Вільгуцька Р. Б. Фактори, які впливають на організаційні структури в системі інвести-ційного менеджменту підприємства. Інвестиції: практика та досвід. 2013. № 20. С. 47-52.
Федулова І. В. Сутність концепції інноваційного менеджменту з позиції управління знаннями. Наукові праці Одеського національного університету харчових технологій. 2008. № 33. С. 224-230.
Остафійчук П. Г., Боркович І. П. Аналіз сучасних методологічних підходів статистично-го оцінювання взаємозв’язків в економіці. Науково-інформаційний вісник. Економіка. 2015. № 11. С. 309-314.
Шевченко В. Ю. Глобальна інформаційна економіка та конкурентоздатність національ-ного виробництва. Теоретичні та прикладні питання економіки. 2005. Вип. 6. С. 58-63
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).