ВИХІД ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК В УМОВАХ ПОСИЛЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
Ключові слова:
угода про асоціацію, Європейський Союз, зовнішня політика, інтеграція, зовнішньоторговельні перспективи, вітчизняні підприємства, експортАнотація
У статті розглянуто правові засади підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Досліджено процес реалізації політичного курсу України, як європейської держави, що прагне рівноправного взаємовигідного партнерства з ЄС, на інтеграцію до ЄС та його впливу на зовнішньоекономічні зв’язки і зміцнення позицій у світовій системі міжнародних відносин. Доведено зв'язок особливого географічного розташування країни (між Європою і Азією) та багатовекторності зовнішньополітичної орієнтації (східний – країни СНД, західний – Польща, Західна Європа, США та південно-східний – Болгарія, Туреччина, країни Сходу), наведено аргументи на користь розвитку співпраці України з ЄС. Доведено, що поєднання поглибленого цільового регуляторного наближення з фокусом на участі в європейських ланцюгах створення доданої вартості, промислового аутсорсингу; ширшого залучення України до програм «Горизонт 2020» та COSME; обміну новітніми технологіями, є потенційними напрямами співробітництва України та ЄС.Посилання
Аналітична доповідь до щорічного послання Президента України до Верховної ради Ук-раїни «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році». URL: www.niss.gov.ua/public/File/analit_dopovid_POSLANNYA_2018_FINAL%20(2)(1).pdf.2. Відносини Україна-ЄС. URL: https://ukraine-eu.mfa.gov.ua/ua/ukraine-eu/relations.
Відносини між ЄС та Україною: інформаційна довідка. URL: https://eeas.europa.eu/ headquarters/headquarters-Homepage/29685/node/29685_uk.
Договір про Європейський Союз. Міжнародний документ від 07.02.1992 № 994_029. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_029.
Зовнішня торгівля України товарами та послугами у 2017 році: статистичний збірник / за ред. А. О. Фризоренко. Київ: Держкомстат України, 2018. 146 с.
Офіційний портал Верховної Ради України. URL: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc2.
Про засади внутрішньої і зовнішньої політики: Закон України від 01.07.2010 № 2411-17. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2411-17.
Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочер-гові заходи у цьому напрямі: Постанова Верховної Ради України від 13.03.2014 № 874-VII. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/874-18.
Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Про стан і перспективи розвитку еко-номічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом»: Постанова Верховної Ради України від 19.05.2011 № 3400-VI. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3400-17.
Про рекомендації парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з Європейським Союзом: Постанова Верховної Ради України від 28.11.2002 № 299-IV. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/299-15.
Реальний сектор економіки України: пріоритети розвитку в умовах зміни вектора економічної політики: аналітична доповідь / Собкевич О. В., Шевченко А. В., Михайличенко К. М., Русан В. М., Бєлашов Є. В. та ін. Київ: НІСД, 2017. 40 с.
Світова гібридна війна: український фронт: монографія / за заг. ред. В. П. Горбуліна. Київ: НІСД, 2017. 496 с.
Співробітництво між Україною та країнами ЄС у 2017 році: статистичний збірник / за ред. О. Г. Осауленко. Київ: Консультант, 2018. 258 с.
Співробітництво між Україною та країнами ЄС у 2017 році: статистичний збірник / Державна служба статистики України. К., 2018. 181 с.
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Євро-пейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони від 21.03.2014 № 984_011. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_011.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).