Теоретичні засади формування креативних індустрій у розвитку реального сектору національної економіки
Ключові слова:
креативність, творчість, креативна економіка, реальний сектор, креативні індустрії, інноваційність, творчий підхідАнотація
У статті ґрунтовно досліджено сутність креативних індустрій від зародження до їх становлення та розвитку. Також було визначено, що креативні індустрії в реальному секторі економіки виявляються в інноваціях і спрямовані в багатьох випадках на створення нових ідей та інтелектуальної власності в науково-інноваційній, технікотехнологічній, організаційно-економічній сферах, які забезпечують матеріальну основу життєдіяльності суспільства та кожної людини окремо. Наведено схему використання креативних індустрій у реальному секторі національної економіки. Виділено види креативних індустрій за напрямами створення духовних та матеріальних благ, а також показано вплив креативних індустрій на розвиток реального сектору національної економіки.Посилання
Кукса І. М., Пєхухова Т. О. Креативна економіка як інноваційної та стійкої стратегії розвитку України. Ефективна економіка. 2017. № 12. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=6555.
Люлька Архип – авіаконструктор. URL: https://kolokray.com/uk/f/lyulka-arhipaviakonstruktor.html.
Навчальний економічний словник-довідник (політекономія, мікроекономіка, макроекономіка, економічний аналіз, економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, фінанси, банки, інвестиції, біржова діяльність, планування): Терміни, поняття, персоналії / уклад.: В. С. Іфтемічук та ін. ; за наук. ред. Г. І. Башнянина і В. С. Іфтемічука. 2-ге видання, виправлене і доповнене. Львів : Магнолія 2006, 2008. 688 с.
Наука та інноваційна діяльність України : статистичний збірник / Державний служба статистики України, Київ, 2018. 178 с.
Отечественный IT-сектор обеспечивает 4 % ВВП Украины. URL: https://www.unian.net/ economics/finance/10444737-otechestvennyy-it-sektor-obespechivaet-4-vvp-ukrainy.html.
Хокинс Дж. Креативнас экономика. Mосква : Издательский дом «Классика-XXI», 2011. 256 с. URL: http://vkist.ru/djon-hokins-kreativnaya-ekonomika/50423.pdf.
Шкарлет С. М., Дубина М. В. Особливості взаємодії креативних індустрій та фінансових установ. Проблеми перспективи економіки та управління. 2019. № 1 (17). С. 207-218.
Creative Industries Mapping Document 1998. URL: https://www.gov.uk/government/ publications/creative-industries-mapping-documents-1998.
UNCTAD, Creative Economy Outlook and Country Profiles: Trends in international trade in creative industries, 2015. URL: http://unctad.org/en/PublicationsLibrary/webditcted2016d5_en.pdf.
Vdovenko N., Deriy J., Seliverstova L., Kurmaiev P. Formation of the information economy: Organizational and financial aspects. International Journal of Supply Chain Management. 2019. Vol. 8. № 4. P. 956–961.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).