Фактори впливу на фінансову стійкість підприємств агросектору
Ключові слова:
фінансова стійкість, сільське господарство, фінансові результати, моделювання фінансової стійкості, підприємництво в агросекторіАнотація
У статті розкрито важливість аналізу фінансової стійкості для розвитку сільськогосподарських підприємств України та поліпшення економіки країни загалом. На основі дослідження сучасного стану сфери сільського господарства за основними індикаторними показниками та порівняння їх з розвинутими країнами, було визначено її особливості та основні проблеми. Крім цього, було проведено аналіз основних показників фінансової стійкості для найбільших підприємств агросектору та визначено фактори, які впливають на їхню динаміку, а також проведено прогнозування прибутковості аграрного бізнесу за допомогою моделювання фінансової стійкості.Посилання
Мадзігон В. Підприємницька діяльність в сільському господарстві як одна із найважливіших і життєво необхідних галузей народного господарства. Молодь і ринок. 2011. № 10(81). С. 48–53.
Ведення агробізнесу в Україні. Український клуб аграрного бізнесу. 2018. С. 1–97.
Король М. Остапенко В. 6 питань, що цікавлять власників агробізнесу. Agro Portal.ua. 2018. URL: https://www.de.ey.com/ua/uk/newsroom/pr-activities/articles/ey-article-vladislavostapenko-mikola-korol-29-october-2018.
León P. Four pillars of financial sustainability. Arlington: The Nature Conservancy, 2001. 29 p.
Белялов Т. Е., Олійник А. В. Фінансова стійкість підприємства та шляхи її зміцнення. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». 2016. № 12(22). С. 22–26.
Міокова Г. І. Самсонова К. В. Фактори впливу на фінансову стійкість підприємства. Наукові записки КНТУ. 2011. № 11(1). С. 12–15.
Коренщина Т. Моделювання фінансово-економічної стійкості торговельних підприємств. Економічний аналіз. 2012. № 11(2). С. 286–291.
Cernostana Z. Measuring financial sustainability of private higher education institutions. Engineering forrural development. 2018. С. 1173–1178.
Карпець О. С., Чуйко І. М., Мілевський С. В. Моделі оцінки фінансової стійкості підприємства: когнітивний підхід. Бізнес Інформ. 2012. № 3. С. 54–58.
Державна служба статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.ua.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). URL: http://www.fao.org.
Rammelt G. F.The dynamics of financial in stability: simplifying Keen'sGoodwinMinskymodel. System Dynamics Review. 2019. С. 140–159.
Central intelligence agency. URL: https://www.cia.gov/index.html.
IMC. URL: http://imcagro.com.ua.
Kernel. URL: https://www.kernel.ua.
МХП. URL: https://www.mhp.com.ua.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).