Особливості та шляхи вдосконалення управління персоналом торговельного підприємства
Ключові слова:
персонал, управління персоналом, структура персоналу, оцінка, ефективність, прогноз, компетентнісний підхід, перепідготовка, підвищення кваліфікаціїАнотація
В умовах розвитку національної економіки, яка потребує технологічних і структурних перетворень, інформатизації основних процесів, спостерігається значне зростання ролі персоналу в успішності функціонування торговельних підприємств. Персонал є основною продуктивною силою у вирішенні питань економічного зростання і ефективної роботи підприємств, забезпечення їх конкурентоздатності. У статті досліджується процес удосконалення системи управління персоналом торгівельного підприємства, аналізується методи управління персоналом, особливості кадрової політики. Автори провели аналіз діяльності підприємства, оцінку його складу, структури персоналу, завдання та чинники управління персоналом та сформували пропозиції та заходи щодо удосконалення управління персоналом на підприємстві. Для удосконалення підприємство потребує впровадження компетентнісного підходу до управління персоналом та удосконалення системи навчання, перепідготовки працівників та підвищення кваліфікації адміністративно-управлінського персоналу.Посилання
Бажан Л. І., Яблоков І. В. Концептуальні засади поведінкових наук як теорії людських ресурсів. Економіко-математичне моделювання соціально-економічних систем : зб. наук. пр. Київ : МННЦІТС НАН та МОН України, 2016. Вип. 21. С. 413–433.
Барський Ю. М., Саган М. В. Конкурентоспроможність та приріст трудових показників – запорука ефективної діяльності підприємства. Економічний форум наук. журнал. 2018. Вип. 3. С. 150–159.
Босак О. В. Професійне навчання персоналу як фактор розвитку людських ресурсів організації. Управління людським потенціалом. 2016. № 3. С. 320–323.
Волошенко О. О., Скряга Н. В. Особливості стратегічного управління персоналом у торгівлі. Інвестиції: практика та досвід. 2016. № 22. С. 35–38.
Горпинченко О. В. Система підготовки кадрів: світовий досвід та тенденції розвитку в Україні. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. 2016. Вип. 8(1). С. 45–48.
Гурченков О. П. Формування системи управління персоналом та оцінка її ефективності. Економіка: реалії часу. 2016. № 2. С. 60–72. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econrch_2016_2_11.
Дорошенко К. А. Ефективність управління персоналом в організації. Технології та дизайн. 2015. № 3. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/td_2015_3_17.
Ковтун Є. І. Аналіз системи управління персоналом підприємства та розробка заходів щодо її удосконалення. Молодий вчений. 2016. № 6. С. 46–50.
Кравець І. М., Рушанян С. С. Управління персоналом малого підприємства: особливості та шляхи вдосконалення. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. 2016. Вип. 9. С. 88–92.
Кудря Я. В. Нові підходи до кадрової політики в управлінні персоналом. Проблеми науки. 2011. № 7. С. 21–26.
Лелі Ю. Г. Сучасні системи управління персоналом та їх вплив на ефективність роботи підприємства. Теоретичні і практичні аспекти економіки та інтелектуальної власності. 2013. Вип. 1(2). С. 95–98.
Любимова К. О. Світовий досвід професійного навчання персоналу підприємств. Економіка та управління підприємством. 2017. № 3. С. 58–61.
Речка К. М. Загальні риси управління персоналом у системі менеджменту аграрного підприємства. Економіка і держава. 2018. № 3. С. 67–70.
Сівашенко Т. Удосконалення системи управління персоналом підприємства. Економічний аналіз. 2012. Т. 11(3). С. 48–50.
Третьяк О. П. Сучасні персонал-технології у системі управління персоналом на підприємстві. Науковий вісник НЛТУ України. 2014. Вип. 24.4. С. 389–397.
Шимановська-Діанич Л. М. Управління розвитком персоналу організації: теорія і практика : монографія. Полтава : ПУЕТ, 2016. 462 с.
Шляхта О. М. SWOT-аналіз як інструмент стратегічного менеджменту підприємства. Економічний простір. 2012. № 68. С. 301–309.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).