Формування інтерактивних конфігурацій стану ринкового середовища
Ключові слова:
аналіз, ринкове середовище, інтерактивність, конкуренція, ринок, невизначеність, параметр, сегмент галузіАнотація
Головна ідея статті полягає в розробленні підходу до процесу аналізу ринкового середовища на основі наявних його інтерактивних станів із подальшою кількісною оцінкою отриманої конфігурації такого середовища як об’єкта аналізу. В умовах зростаючої невизначеності ринкового середовища діагностика причин і майбутнього стану ринку
має особливу актуальність. Наведено схеми методології процесу аналізу та оцінки стану конкурентних сил ринкового середовища в умовах невизначеності. Розроблено підсумкову таблицю оцінки стану основних параметрів зовнішнього середовища в сегменті галузі чорної металургії України – виробництво сталі та сталевого (чорного) металопрокату за 2014–2018 роки. На основі розробленого підходу наведено показники зміни виробництва сталі та прокату в сегменті за однакові періоди 2018–2019 років. Інтерактивний аналіз усього обсягу даних за 2014–2019 роки дало змогу зробити висновок про перехід ринкового середовища сегмента у відносно стабільний стан.
Посилання
Глебова О. В., Мельникова О. Ю. Методы оценки рисков в условиях неопределенности. Иннов : электронный научный журнал. 2015. № 1(22). С. 7–10. URL: http://cyberleninka.ru/article/
n/metody-otsenki-riskov-v-usloviyah-neopredelennosti.
Гримашевич О. Н., Скасырский Н. С. Методы стратегического анализа в условиях неопределенности внешней среды. Вестник Саратовского государственного социально-экономического университета. 2016. № 8. С. 19–22.
Занина Е. Г., Бородач Ю. В. Методика разработки анализа внешней среды предприятия в условиях неопределённости. Механизмы управления экономическими, экологическими и социальными процессами в условиях инновационного развития : материалы V Международной научно-
практической конференции (г. Алчевск, 28-29 ноября 2018 г.). Алчевск, 2019. С. 152–158.
Интернет-журнал Металл. URL: http:// www.readmetal.com.
Лящук А. В. Факторы стратегического планирования на предприятии. Научное обозрение. Экономические науки. 2018. № 1. С. 15–21.
Незаметдинов Н. Р. Проблемы выбора эффективных инвестиционных решений в условиях неопределённости. Иннов : электронный научный журнал. 2014. № 2(19). С. 13–15. URL: http://www.innov.ru/science/economy/problemy-vybora-effektivnykh-investitsionnykh-resheniy-v-usloviya.
Плеханов Н. А. Учёт неопределенности внешней среды (вероятностная постановка). Иннов : электронный научный журнал. 2015. № 2(23). С. 3–6. URL: http://cyberleninka.ru/article/n/uchyot-neopredelennosti-vneshney-sredy-veroyatnostnaya-postanovka.
Портер М. Конкурентное преимущество: Как достичь высокого результата и обеспечивать его устойчивость / пер. с англ. 2-е изд. Москва : Альпина Бизнес Букс, 2006. 715 с.
Производство основных видов промышленной продукции по месяцам 2014–2019 годов. URL: http://www.ukrstat.org.
Франк Е. В., Машевская О. В. Стратегический менеджмент в условиях неопределённости внешней среды. Российское предпринимательство. 2013. Т. 14. № 1(223). С. 48–54.
Юрлов Ф. Ф., Андрианова И. Д. Постановка и анализ задач выбора эффективных решений в экономике в условиях неопределенности внешней среды. Современные проблемы науки и образования. 2014. № 6. URL: http://science-education.ru/ru/article/view?id=15798.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).