Вплив моделі сектору фінансових корпорацій і ринку цінних паперів на інвестиційні процеси в Україні
Ключові слова:
ринок цінних паперів, фінансовий сектор, фінансові корпорації, банки, цінні папери, інвестиціїАнотація
У межах статті визначено вплив траєкторії попереднього розвитку фінансового сектору і ринку цінних паперів на інвестиційні процеси в Україні. Проаналізовано функціонування фінансових установ на теренах України наприкінці ХІХ ст., визначено проблеми розвитку фінансового сектору в СРСР. Ідентифіковано причини поширення
банкоцентричної моделі фінансового сектору та ринку цінних паперів в Україні. Розглянуто етапи інституційних трансформацій у фінансовому секторі та ринку цінних паперів в Україні. Розкрито їхній вплив на еволюцію інвестиційних процесів за допомогою визначення структури капітальних вкладень, показників фінансової глибини, активів фінансових корпорацій тощо. Акцентовано увагу на деобхідності розвитку недепозитних фінансових посередників і допоміжних фінансових корпорацій, що забезпечуватиме формування комплементарної моделі фінансового сектору й ринку цінних паперів.
Посилання
Активізація інвестиційного процесу в Україні: монографія / Т. В. Майорова та ін. ; за наук. ред. М. І. Диби, Т. В. Майорової. Київ : КНЕУ, 2012. 143 с.
Боголепов М. И. Биржи и банки: в 2 т. / [под ред. проф. Л. Н. Яснопольского]. Киев : Изд-во Банковской Энциклопедии, 1917. Т. 2: Биржа. История и современная организация фон-
дових бирж на Западе и в России. 382 с.
Гай-Нижник П. Приватні банківські та кредитні установи в Україні 1917–1918 років. Вісник Національного банку України. 2009. № 6. С. 35–39.
Державна служба статистики України. URL http://www.ukrstat.gov.ua.
Коваленко Ю. М. Етапи інституційних трансформацій у банківській системі на теренах України. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія: «Економіка». 2015. Вип. 28. С. 119–124.
Коваленко Ю. М. Інституціалізація фінансового сектору економіки : монографія. Ірпінь, 2013. 608 с.
Коваленко Ю. Формування комплементарної моделі фінансового сектору економіки. Вісник Національного банку України. 2012. № 7. C. 42–47.
Козьменко С., Васильєва Т., Леонов С. Використання рядів Фур’є для формалізації структури фінансового ринку України. Економіст. 2011. № 2. C. 15–19.
Лютий І. О. Грошово-кредитна політика та особливості її реалізації в Україні. Фінанси України. 2000. № 1. С. 20–24.
Мошенський С. З. Історія ринку цінних паперів України у складі російської імперії (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.). Вісник ЖДТУ. Серія «Економічні науки». 2011. № 4(58). С. 354–363.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. URL: http://www.nssmc.gov.ua.
Національний банк України. URL: https://bank.gov.ua.
Олейник А. Институциональная экономика : [учеб. пособие]. Москва : ИНФРА-М, 2002. 416 с.
Цуканова Н. М. Професіоналам фондового ринку невигідно обманювати клієнтів. Фінанси України. 1996. № 10. С. 87–92.
Kindleberger C. P. A Financial History of Western Europe. New York : Oxford University Press, 1993. 524 p.
Lin J. Y., Sun X., Jiang Y. Toward a Theory of Optimal Financial Structure. World Bank Policy Research Working Paper Series. 2009. № 5038. Рp. 1–29.
The World Bank. URL: https://www.worldbank.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).