СТРАТЕГІЧНА МОДЕЛЬ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ
Анотація
У статі досліджено проблему стратегічного розвитку закладів вищої медичної освіти в Україні. Здійснено аналіз чинників, які впливають на вибір споживача освітніх послуг закладу. Інструментарій стратегічного управління закладом вищої медичної освіти розглядається як ключовий засіб для забезпечення оптимального функціонування і сталого розвитку закладу. У статті наголошується на розвитку стратегічного потенціалу закладу вищої медичної освіти. Запропоновано модель стратегічного управління закладом вищої медичної освіти, а також модель стратегічного розвитку цього закладу. Досліджено умови розвитку закладу вищої медичної освіти. Акцентується увага на використанні PEST- та SWOT-аналізу під час реалізації функції стратегічного управління закладом вищої медичної освіти.Посилання
Ахметов И. Г. Информационная система стратегического управления вузом на основе процессного подхода : дис. … канд. техн. наук / Байкальский государственный университет экономики и права. Иркутск, 2010. URL: https://www.dissercat.com/content/informatsionnaya-sistemastrategicheskogo-upravleniya-vuzom-na-osnove-protsessnogo-podkhoda/read.
Виханский О. С. Стратегическое управление : учебник. 2-е изд., перераб. и доп. Москва : Гардарика, 1998. 296 с.
Ибрагимова М. Х. Современные модели выбора вида деловой стратегии компании. Интернет-журнал «Науковедение». 2015. Т. 7, № 3. DOI: 10.15862/128EVN315.
Кайгородцев А. А., Сарсембаева Г. Ж., Кайгородцева Т. Ф. Концепция стратегии развития вуза в условиях рыночной экономики. Международный журнал экспериментального образования. 2015. № 11-3. С. 379-382. URL: http://www.expeducation.ru/ru/article/view?id=8429.
Назмутдинов В. Я., Яруллин И. Ф. Управленческая деятельность и менеджмент в системе образования личности. Казань : ТРИ «Школа», 2013. 360 с.
Рогачевський О. П. Роль маркетингового підходу в ефективному управлінні медичним закладом вищої освіти. Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. Т. 19. Вип. 2 (45). DOI: 10.18524/2413-9998/2020.2(45).202009.
Сафонов Ю. М., Борщ В. І. Стратегічний менеджмент закладів охорони здоров’я: загальні принципи та особливості застосування в галузі охорони здоров’я України. Актуальні проблеми економіки. 2019. № 8(218). С. 62–69. URL: https://eco-science.net/archive/2019/APE-082019/8.19_topic_Safonov%20Y.pdf.
Стадний Є., Ходорівсько Н. Порадник з вибору вищої освіти. 2019. URL: https://cedos.org.ua/uk/articles/poradnyk-z-vyboru-vyshchoi-osvity.
Черниш О. В. Стратегічне управління освітньою діяльністю у ЗВО. Економіка і суспільство. 2018. № 19. С. 689-698. DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2018-19-107.
Sart Gamze. Strategic Model and Strategic Planning in Higher Education. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Bilimler Dergisi (International Journal of Social and Economic Sciences). 2014. Issue 4. Pp. 34–37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).