ПРІОРИТЕТНІ ПІДХОДИ ДО ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ
Анотація
У статті розглянуто основні шляхи вдосконалення фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я в Україні. Досліджено сучасні підходи до трактування дефініції «медичне страхування», критичне узагальнення яких дозволило виокремити особливості їх застосування. Проаналізовано характерні риси медичного страхування за допомогою світового досвіду та здійснено ретельний розгляд їх застосування у провідних країнах світу. Акцентовано увагу на необхідності впровадження медичного страхування як одного з ключових інструментів у механізмі фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я в Україні. Запропоновано відповідні заходи для покращення підходів до фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я, які дозволили сформувати авторське бачення концепції медичного страхування в Україні.Посилання
Астахова І. Е., Касьян Є. О. Перспективи загальнообов’язкового медичного страхування в Україні. Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. 2009. № 1. С. 111-115.
Болдова А. А., Мойко В. Й. Особливості медичного страхування в Україні. Збірник наукових праць Національного університету державної податкової служби України. 2012. № 2. С. 33–39.
Забаштанський М. М. Концептуальні підходи до формування політики фінансового забезпечення суб’єктів господарювання комунальної сфери. Актуальні проблеми економіки: науковий економічний журнал. 2010. № 1(103). С. 103-108.
Коваль О. А., Ночвай О. І. Проблеми та перспективи впровадження медичного страхування в Україні. Ефективна економіка. 2014. № 4. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=2905.
Мних М. В. Медичне страхування та необхідність його запровадження в Україні. Економіка та держава. 2009. № 2. С. 40-41.
Хмельницкий С. И. Медицинская реформа в Украине. URL: http://hospital_sem@mail.ru.
Медичне страхування 2020. URL: https://ukr.segodnya.ua/ukraine/s-kazhdogopo-400-grn-vmesyac-v-ukraine-predlagayut-vvestimedicinskoe-strahovanie-1182586.html.
Новосельська Л. І. Шляхи запровадження медичного соціального страхування в Україні. Науковий вісник. 2009. № 18. C. 82-85.
Яковлева Т. Соціально-правові передумови запровадження обов’язкового медичного страхування. Підприємництво, господарство і право. 2008. № 11. С. 71-74.
Ялтинська кооперація. Медичне страхування в Україні. Страхова справа. 2006. № 3. С. 60-61.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).