СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ: ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ
Анотація
У статті проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку сфери охорони здоров’я в Україні. Визначено роль фінансового забезпечення у забезпеченні можливості ефективного функціонування сфери охорони здоров’я, наданні якісних медичних послуг населенню. Проведено порівняльний аналіз державного фінансування сфери охорони здоров’я, згруповано фактори стимулюючого та обмежуючого впливу на його обсяг. Визначено, що серед ключових стратегічних пріоритетів розвитку сфери охорони здоров’я є забезпечення якості медичних послуг з одночасним гарантуванням їх доступності всім верствам населення. Обґрунтовано, що забезпечення високої якості та доступності медичних послуг перебуває у площині належного фінансового забезпечення галузі, що дозволить забезпечити збереження персоналу та підвищення його кваліфікації, впровадження відповідних передових інноваційних технологій, спрямованих на збільшенням середньої тривалості життя населення, зменшення кількості та тривалості перебігу захворювань, а також підвищення продуктивності праці працівників. Доведено, що обмеженість фінансових можливостей держави в сучасних умовах актуалізує необхідність пошуку нових фінансових інструментів розвитку фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я, поглибленого дослідження питання щодо можливостей впровадження обов’язкового медичного страхування.Посилання
Борщ В. І. Дослідження функціональної системи управління фінансовими механізмами в сфері охорони здоров’я України. Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. 2020. Т. 19, № 2(45). С. 144-168.
Горин В. П. Формування фінансових ресурсів охорони здоров’я в контексті виконання критеріїв економічної безпеки. Наукові записки. Серія «Економіка». 2013. Вип. 23. С. 216-221.
Забаштанський М. М., Ридзель Ю. М., Драгунов Д. М., Журман С. М. Світовий досвід державного регулювання сфери охорони здоров’я. Науковий вісник Полісся. 2019. № 2(18). С. 15-21.
Кичко І. І. Макроекономічний механізм фінансування охорони здоров’я. Фінанси України. 2003. № 4. С. 71-76.
Лук’янчук Є. Рахуємо чужі гроші: де послуги у сфері охорони здоров’я найдешевші, а де – найдорожчі? 2019 р. URL: https://www.apteka.ua/article/524775.
Національна стратегія реформування системи охорони здоров’я на 2015-2020 роки. URL: https://moz.gov.ua/uploads/0/691-strategiya.pdf.
Онишко С. В., Шевчук Ю. В. Проблеми фінансового забезпечення охорони здоров’я в Україні в контексті оптимізації співвідношення між справедливістю та ефективністю. Ефективна економіка. 2018. № 12. URL: www.economy.nayka.com.ua.
Сафонов Ю. М., Борщ В. І. Стратегічний менеджмент закладів охорони здоров’я: загальні принципи та особливості застосування в галузі охорони здоров’я України. Актуальні проблеми економіки. 2019. № 8(218). С. 62-69.
Про схвалення Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 142-р. URL :https://www.kmu.gov.ua/npas/249797370.
Тулай О. І. Фінансове забезпечення охорони репродуктивного здоров’я в умовах трансформаційної економічної системи : дис. … канд. екон. наук: 08.04.01 / ТНЕУ. Тернопіль, 2005. 208 с.
Шкарлет С. M., Гонта О. І., Дубина М. В. Системний підхід до вивчення економічних явищ. Науковий вісник Полісся. 2016. № 4. С. 9-17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).