ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Ключові слова:
фінансові інструменти; фінансове забезпечення; стратегічний розвиток; сфера охорони здо- ров’я; цифрова економіка; медичне страхуванняАнотація
У статті розглянуто фінансові інструменти стратегічного розвитку сфери охорони здоров’я в Україні. Розкрито сучасні підходи до трактування дефініцій «цифрова економіка» та «фінансові інструменти», узагальнення яких дозволило розкрити їхній особливий вплив на сферу охорони здоров’я. Проаналізовано пріоритетні напрями
розвитку сфери охорони здоров’я в Україні в частині розвитку системи обов’язкового медичного страхування та
акцентовано увагу на необхідності його впровадження як одного з ключових фінансових інструментів її стратегічного розвитку. Запропоновано підходи до фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я, запровадження яких
сприятиме оптимізації наявного обсягу фінансових ресурсів, визначатиме стратегічні пріоритети подальшого розвитку даної сфери в умовах цифрової економіки. Досліджено шляхи вдосконалення фінансового забезпечення сфери
охорони здоров’я в умовах цифрової економіки.
Посилання
Борщ В. І. Дослідження функціональної системи управління фінансовими механізмами в сфері охорони здоров’я України. Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. 2020. Т. 19, № 2(45). С. 144-168.
Веретюк C.М. Визначення пріоритетних напрямків розвитку цифрової економіки в Україні. Наукові записки Українського науково-дослідного інституту зв’язку. 2016. № 2. С. 51-58.
Дубина М. В., Роговий А. В., Забаштанська Т. В. Стратегічні пріоритети розвитку сфери охорони здоров’я в Україні: фінансові аспекти. Науковий вісник Полісся. 2020. № 3(23). С. 158-165.
Дєєва Н. Е., Делейчук В. В. Механізми залучення інвестицій емітентами цінних паперів в умовах розвитку цифрової економіки. Молодий вчений. 2018. № 3(2). С. 653-659.
Забаштанський М. М., Драгунов Д. М., Зуб І. М. Пріоритетні підходи до фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я Україні. Науковий вісник Полісся. 2020. № 3(23). С. 93-101.
Іващенко О. А. Фінансово-інституційні інструменти управління ризиками у зовнішньоекономічній діяльності : автореф. дис. ... канд. екон. наук / Укр. акад. зовн. торгівлі. Київ, 2006. 21 c.
Коляденко С. В. Цифрова економіка: передумови та етапи становлення в Україні і у світі. Економіка. Фінанси. Менеджмент. 2016. № 6. С. 106-107.
Медичне страхування 2020. URL: https://ukr.segodnya.ua/ukraine/s-kazhdogopo-400-grn-vmesyac-v-ukraine-predlagayut-vvestimedicinskoe-strahovanie-1182586.html.
Семячков К. А. Цифровая экономика и ее роль в управлении современными социально-экономическими отношениями. Современные технологии управления. 2017. № 8 (80).
Ходаківська В. П. Ринок фінансових послуг : навчальний посібник. Ірпінь : Академія ДПС України, 2001. 501 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).