СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ БЕЗРОБІТТЯ НАСЕЛЕННЯ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-18-24Ключові слова:
безробіття; фактори безробіття; людський потенціал; робоча сила; дуальна освіта; соціальне підприємництвоАнотація
Стаття присвячена дослідженню сутності безробіття та визначенню його соціально-економічних наслідків.
Встановлено базові фактори, що спричиняють безробіття в Україні. Проаналізовано чисельність безробітного
населення в регіонах України у 2019 році. Проведено дослідження з метою визначення ставлення молоді
м. Чернігова до проблеми безробіття, розуміння цього соціально-економічного явища та його наслідків. Доведено, що безробіття призводить до ряду негативних соціально-економічних наслідків та підвищує рівень соціальної напруги серед населення регіонів України. Виявлено, що значний негативний вплив на поширення безробіття в регіонах України мала пандемія COVID-19. Встановлено, що безробіття має суттєві соціально-економічні наслідки, серед яких виділено: зростання злочинності; зниження рівня життя населення регіонів; зниження професійної кваліфікації працівників; трудова міграція населення; збільшення числа самогубств та поширення психічних захворювань серед безробітних. Обґрунтовано, що ключовими напрямами подолання безробіття в регіонах України має бути: легалізація тіньової зайнятості; популяризація та державна підтримка самозайнятості; розвиток дуальної освіти; зниження податків для підприємств та інтеграція осіб з особливими потребами до ринку праці.
Посилання
Безробіття в Україні: причини, види, наслідки. Наукові доробки молоді вирішенню проблем Європейської інтеграції : збірник наукових статей : у 2 т. Харків : Континент, 2008. Т. 2. С. 34-36.
Воробйов Є. М. Економічна теорія. Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна. 2019. 464 c.
Державна служба зайнятості України. Статистична інформація. URL: http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index.
Державна служба статистики Закарпатської області. Статистична інформація. URL: http://www.uz.ukrstat.gov.ua/index.html.
Дерій Ж. В., Скиба С. А. Формування ринку праці на основі розвитку людського потенціалу. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2015. № 2. С. 9-17.
Економіка XXI: Міжнародний збірник наукових праць. Донецьк : Дон НТУ, 2009. Вип. 3. С. 44–47.
Крамаренко К. М., Губарєв С. С. Безробіття населення як макроекономічна проблема. Молодий вчений. 2014. № 6(1). С. 147-150. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2014_6%281%29__40.
Нечипоренко М. Безробіття в Україні наростає – як упоратися з тим державі / Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ». 2020. URL: https://www.ukrinform.ua/rubricsociety/3008987-bezrobitta-v-ukraini-narostae-ak-uporatisa-z-tim-derzavi.html.
Нікіфоров П. О., Вольська А. О. Фінансово-економічні аспекти розвитку праці та боротьби з безробіттям. Фінанси України. 2008. № 10. С. 22-30. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fu_2008_10_3.
Про зайнятість населення : Закон України від 05.07.2012 № 5067-VI. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text.
Ревко А. М. Освітня домінанта у парадигмальному вимірі соціогуманітарного простору регіону : монографія. Чернігів : Видавець Брагинець О. В., 2019. 354 с.
Севрук О., Севрук Т. Проблема безробіття: міжнародний та вітчизняний досвід. Науковий часопис Національної академії прокуратури України. 2019. № 1(21). С. 76–84. URL: http://www.chasopysnapu.gp.gov.ua/ua/pdf/1-2019/sevruk.pdf.
Слюсар С. Т. Аналіз рівня безробіття в Україні: проблеми і шляхи його подолання. URL: https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/664179.pdf.
Сучасний ринок праці. URL: https://ipf.npu.edu.ua/yak-shukaty-robotu/suchasnyi-rynokpratsi-ta-poshuk-roboty.
Тиждень UA. URL: http://tyzhden.ua/News/50545.
Юрій С., Буян І. Економічна теорія: політична економія. Київ : Кондор, 2009. 600 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).