ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІНСЬКОГО АНАЛІЗУ ТА ЙОГО РОЛЬ У ПРИЙНЯТТІ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-37-47Ключові слова:
аналіз; управлінський аналіз; принципи; методи; управління; прийняття управлінських рішеньАнотація
У статті розглянуто основні підходи до розуміння сутності поняття «управлінський аналіз» та їх комбінації, сформульовано його особливості. Визначені такі сутнісні складові управлінського аналізу, як мета, завдання, предмет, об’єкт, суб’єкт, користувачі, функції, що дає можливість його виділення в самостійну галузь знань та напрям практичної діяльності. Розглянуто методологічну базу управлінського аналізу, з’ясовано її направленість на отримання чисельної аналітичної інформації, альтернативних варіантів рішень та залежність від бізнес-процесів, стратегії та системи управління підприємством. У межах дослідження методологічних засад управлінського аналізу систематизовано методи та сформульовано його базові принципи, поєднання яких слід вважати основою методології. З’ясовано провідну роль та визначальне місце управлінського аналізу в процесі прийняття управлінських рішень.
Посилання
Кичко, І. І. Мотиваційний імператив реалізації управлінських компетенцій та збалансування ринку праці в Україні / І. І. Кичко, А. В. Холодницька // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2021. – № 1 (25). – С. 7-14.
Formation of managerial competencies of managers and their impact on the competitiveness of the firm and the labor market in Ukraine = Формування управлінських компетенцій керівників та їх вплив на конкурентоспроможність фірми і ринок праці в Україні / І. Kychko, О. Parubets, А. Kholodnytska, V. Perminova, S .Lytvyn // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. – 2021. – № 4 (39). – С. 284-293. – Режим доступа: https://fkd.ubs.edu.ua/index.php/fkd/article/view/3402/3311.
Поліщук О. П. Аналіз і синтез. Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аналіз і синтез.
Серединська В. М., Загородна О. М., Федорович Р. В. Економічний аналіз : навч. посіб. / за ред. Р. В. Федоровича. Тернопіль: Астон, 2010. 624 с.
Управленческий учет : учеб. пособие / под ред. А. Д. Шеремета. Москва : ИД ФБК-ПРЕСС, 2002. 512 с.
Вахрушина М. А. Управленческий анализ : учеб. пособие. Москва : Омега-Л, 2010. 399 с.
Управлінський аналіз : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. З. В. Герасимчук. Луцьк : Вежа-Друк, 2013. 1000 с.
Гайдаєнко О. М., Шевчук Н. С. Управлінський аналіз : навч. посіб. Одеса : ОНЕУ, рота-принт, 2015. 151 с .
Бороненкова С. А. Управленческий анализ : учеб. пособ. Москва : Финансы и статистика, 2003. 207 с.
Сич Є. М., Кравчук Г. В., Ільчук В. П. Управлінський аналіз діяльності суб’єктів господарювання : навч. посіб. Київ : ТОВ «Видавництво «Аспект-Поліграф», 2004. 204 с.
Томчук О. Ф. Управлінський аналіз: поняття, принципи та основні елементи. Проблеми системного підходу в економіці. 2019. Вип. 5(73), ч. 2. С. 133-142.
Самійленко Г. М., Вітер А. О. Роль та місце управлінського обліку та аналізу в системі управління підприємством. Юність науки – 2020: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства : збірник тез доповідей Х Міжнародної науково-практичної конферен-
ції студентів, аспірантів і молодих вчених (м. Чернігів, 23-24 квітня 2020 р.). Чернігів : НУ «Чернігівська політехніка», 2020. С. 275-276.
Томчук О. Ф., Мулик Т. О., Федоришина Л. І. Управлінський аналіз: сутність та значення у прийнятті рішень. Економіка, фінанси, менеджмент: актуальні питання науки і практики. 2019. № 4. С. 144-154.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).