АНАЛІЗ СТАНУ ТА ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ АПК УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-86-98Ключові слова:
АПК; сільське господарство; експорт; імпорт; ефективність; реструктуризація; особисті селянські господарстваАнотація
Досліджено економічну ефективність виробництва продукції АПК України, стан зовнішньої торгівлі аграрних
підприємств, обсяги потенційного експорту, можливість диверсифікації виробництва, стан інтеграції у світогос-
подарські зв’язки. Виявлено проблеми в управлінні експортом, спричинені неефективним використанням наявних
ресурсів, резерви збільшення експорту, неефективність державного регулювання в сфері ЗЕД аграрного сектору.
Запропоновано заходи з реалізації стратегії розвитку АПК України. Визначено першочергову необхідність держав-
ної підтримки особистих селянських господарств з метою відродження молочної галузі. Обґрунтовано необхідність
переробки олійних та зернових культур на біодизель та біоетанол.
Посилання
Офіційний сайт Державної служби статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.ua.
Дерій Ж.В. Роль домашніх господарств у циркулярній економіці. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2017. № 3. С. 39-45.
Маргасова В. Г., Акименко О. Ю. Вихід вітчизняних підприємств на європейський ринок в умовах посилення інтеграційних процесів. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2018. № 3 (15). С. 7-14.
Калетнік Г. М., Гонтарук Я. В. Диференціація розвитку галузей переробної промисловості аграрного сектору Вінницької області. Економіка, фінанси, менеджмент: актуальні питання науки і практики. 2020. № 3 (53). С. 7-23.
Гонтарук Я. В. Факторний аналіз залежності розвитку переробних підприємств АПК області від здійснення заходів реструктуризації. East European Scientific Jounal Wschodnieeuropejskie Czasopismo Naukowe. 2016. № 10. Рart 1. Рр. 26-30.
Фурман І. В., Гонтарук Я. В. Теоретичні основи формування стратегії розвитку аграрних підприємств зернового напрямку. Інвестиції: практика та досвід. 2019. № 23. С. 80-87.
Бондаренко В. М., Дрипка К. М. Сучасні тенденції та проблеми розвитку сільського господарства в Україні. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України. 2018. Вип. 3. С. 60-67.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).