ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО ЕТАПУ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БІЗНЕСУ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2021-3(27)-64-71Ключові слова:
соціальна відповідальність бізнесу; етапи розвитку; бізнес в умовах пандемії; карантинні обмеження; ринок праціАнотація
У статті проаналізовано основні етапи становлення соціальної відповідальності бізнесу у світі та в Україні. Розглянуто Концепцію реалізації державної політики у сфері соціально відповідального бізнесу в Україні на період до 2030 року. Проаналізовано особливості сучасного етапу розвитку соціальної відповідальності бізнесу під впливом пандемії коронавірусу та локдаунів. З’ясовано, що теперішня ситуація з пандемією суттєво вплинула на соціально відповідальний бізнес, який допомагає в подоланні наслідків хвороби, займається доброчинністю та одночасно сам потребує допомоги в умовах запровадження карантинів. Проаналізовано внутрішні та зовнішні напрями соціальної відповідальності та її зв’язок зі станом ринку праці.
Посилання
Забаштанський М. М. Соціальна відповідальність концесійної діяльності в Україні [Електронний ресурс] / М. М. Забаштанський // Інноваційна економіка. – 2013. – № 6. – С. 23-27. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/inek_2013_6_7.
Паладієва Я. Соціальна відповідальність бізнесу: що це означає та чому це важливо [Електронний ресурс] / Я. Паладієва. – Режим доступу: https://mbusinesspartner.com.ua/sotsialnavidpovidalnist-bisnesu.
Концепція реалізації державної політики у сфері соціально відповідального бізнесу в Україні на період до 2030 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/66-2020-%D1%80#Text.
Кичко І. І. Потреби особистості та колективу при реалізації концепції соціальної відповідальності бізнесу / І. І. Кичко, І. М. Царик // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Серія «Економічні науки». – 2009. – № 38. – С. 246-255.
Стеценко В. Корпоративна соціальна відповідальність підприємств в умовах пандемії / В. Стеценко, Ю. Березова // Галицький економічний вісник. – 2020. – № 2. – С. 243-250.
COVID-19 загрожує занурити світову економіку у найтяжчу рецесію з часів Другої світової війни [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.vsemirnyjbank.org/ru/news/pressrelease/2020/06/08/covid-19-to-plunge-global-economy-into-worst-recession-since-world-war-ii.
Коронний удар: як коронавірус трансформував ринок праці [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://gmk.center/ua/posts/koronnij-udar-yak-karantin-transformuvav-rinok-praci.
Як пандемія COVID-19 змінила ринок праці в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3104312-ak-pandemia-covid19-zminila-rinokpraci-v-ukraini.html.
Які заходи вживають уряди країн, щоб пережити кризу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://biz.liga.net/all/all/article/perejit-krizis-na-kakie-mery-idut-v-mire-chtoby-spastiekonomiku-keysy-15-stran.
Програми підтримки бізнесу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://covid19.gov.ua/prohramy-pidtrymky-biznesu.
Розвиток благодійності в Україні. НІСД [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://niss.gov.ua/doslidzhennya/gromadyanske-suspilstvo/rozvitok-blagodiynosti-v-ukraini.
Кичко І. І. Місце соціальної відповідальності бізнесу у процесі реалізації «здоров’яцентристської» концепції функціонування системи охорони здоров’я [Електронний ресурс] / І. І. Кичко // Економічний простір. – 2021. – № 169. – С. 73-78. – Режим доступу:
http://www.prostir.pdaba.dp.ua/index.php/journal/article/view/888/861.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).