ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ МАЛОМУ ТА СЕРЕДНЬОМУ БІЗНЕСУ ЗА ДОПОМОГОЮ РОЗРОБЛЕНОЇ МЕТОДИКИ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2021-3(27)-91-109Ключові слова:
оцінка; міжнародна технічна допомога; малий та середній бізнес; ефективністьАнотація
У статті розглянуто оцінку ефективності реалізації програм міжнародної технічної допомоги малому та середньому бізнесу за допомогою розробленої методики. Розроблена методика оцінки ефективності програм міжнародної технічної допомоги малому та середньому бізнесу в Україні в контексті розвитку регіону рекомендована для використання у своїй діяльності для Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Державної служби статистики України, а також будуть корисні для використання науковій спільноті. Наведені рекомендації нададуть можливість проведення оцінки ефективності програм міжнародної технічної допомоги малому та середньому бізнесу в Україні, які на сьогодні не було затребувано, проте вони виведуть на якісно новий рівень процес визначення ефективності програм міжнародної технічної допомоги малому та середньому бізнесу в Україні в контексті розвитку регіону.
Посилання
Названо найбільших донорів України: МЕРТ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uteka.ua/ua/publication/news-14-delovye-novosti-36-nazvano-krupnejshix-donorov-ukrainy-mert.
Гудзь Ю. Ф. Міжнародна допомога та її вплив на підприємницьке середовище в Україні / Ю. Ф. Гудзь // Формування ринкових відносин в Україні. – 2010. – № 5. – С. 34-36.
Луценко А. О. Використання міжнародної технічної допомоги малими та середніми підприємствами при виході на ринки ЄС / А. О. Луценко, Т. В. Данько // Вісник Нац. техн. ун-ту «ХПІ» : зб. наук. пр. Темат. вип. : Актуальні проблеми управління та фінансово-господарської діяльності підприємства. – 2015. – № 54 (1163). – С. 27-32.
Котенко Т. М. Міжнародна технічна допомога як спосіб підтримки малого та середнього бізнесу в України [Електронний ресурс] / Т. М. Котенко // Фінансово-кредитний механізм активізації інвестиційного процесу : зб. матеріалів ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., 10 листопада 2017 р. К. : КНЕУ, 2017. – С. 192–197. – Режим доступу: http://ir.kneu.edu.ua/handle/2010/23210.
Solomon G. T. Survival of the fittest: Technical assistance, survival and growth of small businesses and implications for public policy / G. T. Solomon, A. Bryant, K. May, V. Perry // Technovation. – 2013. – № 33(8-9). – Рp. 292-301.
Моніторинг проєктів міжнародної технічної допомоги [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://mof.gov.ua/uk/monitoring_of_international_technical_assistance_projects-422.
Перелік діючих проєктів (програм) МТД, бенефіціаром/реципієнтом яких є Мінрегіон [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjK0casw5HxAhXVFXcKHfgZBggQFjACegQIAhAE&url=https%3A%2F%2Fwww.minregion.gov.ua%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2Fperelikdiyuchyh-proyektiv-mtd.docx&usg=AOvVaw0EtBDyt_JgprFv-8SzyJC2.
Перелік проектів міжнародної допомоги Україні, що зареєстровані в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.me.gov.ua/Documents/Download?id=a914d7c8-1296-4378-ab13-e4d41f35c79a.
Про надання фінансової державної підтримки [Електронний ресурс] : Постанова Кабінету
Міністрів України від 24.01.2020 р. № 28. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/28-2020-%D0%BF#Text.
Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://5-7-9.gov.ua.
Україна покращила свою позицію в рейтингу «Глобальний інноваційний індекс 2020»[Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=edf58f89-c170-4be0-8fc7%205e7452893639title=UkrainaPokraschilaSvoiuPozitsiiu
VReitinguglobalniiInnovatsiiniiIndeks2020.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).