ДЕТЕРМІНАНТИ РОЗБУДОВИ КРЕДИТНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2021-3(27)-200-210Ключові слова:
кредитний ринок; кредитна система; стійкість та платоспроможність; кредитування; фінансові установиАнотація
У статті здійснено ґрунтовний аналіз сутності поняття «кредитний ринок», виділено його структурні складові, визначено суб’єкти, що взаємодіють на ньому. Авторами наведено аналіз основних показників діяльності кредитного ринку України, а саме надавачів кредитних послуг: банків, кредитних спілок, фінансових компаній, лізингодавців та ломбардів. До таких показників відносяться: кількість діючих кредитних установ, їхні сумарні активи, кількість наданих та погашених кредитів та позик, частка простроченої заборгованості тощо. Також після аналізу було виділено основні проблеми розвитку кредитного ринку України та окреслені майбутні кроки для розбудови міцної, стійкої до різноманітних чинників системи, покращення взаємодії між всіма її елементами.
Посилання
Алєксєєв І. В. Гроші та кредит : навч. посіб. / І. В. Алєксєєв, М. К. Колісник. – К. : Знання, 2009. – 253 с.
Аналіз показників діяльності кредитних спілок-членів ВАКС за 2011 рік [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.vaks.org.ua/images/finanalityka_vaks/VAKS_2011_onovleno.pdf.
Белинська Я. В. Переваги кредитування інвестиційно-інноваційної діяльності на засадах державно-приватного партнерства в умовах глобалізації в Україні / Я. В. Белинська, Т. А. Калита // Економіка та держава. – 2018. – № 8. – С. 4–8.
Глущенко С. В. Гроші. Кредит. Кредитний ринок / С. В. Глущенко. – К. : НаУКМА, 2015. – 204 с.
Дзюблюк О. Грошово-кредитна політика в період кризових явищ на світових фінансових ринках / О. Дзюблюк // Вісник Національного банку України. – 2009. – № 5. – С. 20-30.
Дубина М. В. Концептуальні підходи до підвищення рівня безпечності банківського платіжного середовища України / М. В. Дубина, І. В. Садчикова, І. О. Середюк // Бізнес Інформ. – 2020. – № 3. – C. 349–359.
Жигало І. І. Статистичне оцінювання розвитку фінансових Компаній в Україні / І. І. Жигало // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць. – 2019. – № 2-3 (70-71). – С. 145–156.
Заруцька О. П. Міжнародний досвід та вітчизняна практика розвитку платформ Р2Р кредитування: проблеми та перспективи / О. П. Заруцька, А. О. Синюк // Вісник Дніпропетровського університету. Серія «Економіка». – 2017. – Вип. 11(1). – С. 118–123.
Кичко І. І. Захист депозитів населення / І. І. Кичко, Н. В. Шаркаді // Фінанси України. – 2006. – № 2. – С. 122-127.
Маслова С. О. Фінансовий ринок: навч. посіб. / С. О. Маслова, О. А. Опалов. – Львів : Новий світ, 2002. – 304 с.
Міщенко С. Розвиток кредитування в посткризових умовах / С. Міщенко // Банківська справа. – 2013. – № 1. – С. 3–19.
Огляд ринків фінансових послуг та підсумки діяльності небанківських фінансових установ за 2011 рік [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://forinsurer.com/files/file00425.pdf.
Офіційний сайт Міністерства фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://minfin.com.ua.
Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua.
Офіційний сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.nfp.gov.ua.
Савлук М. І. Гроші та кредит: підручник / М. І. Савлук. – К. : КНЕУ, 2006. – 744 с.
Ходаковська В. П. Ринок фінансових послуг: Теорія і практика : навч. посіб. / В. П. Ходаковська, В. В. Бєляєв. – К.: ЦУЛ, 2002. – 616 с.
Шелудько В. М. Фінансовий ринок: підручник / В. М. Шелудько. – К. : Знання, 2015. – 535 с.
Шкварчук Л. О. Аналіз діяльності кредитних спілок на ринку фінансових послуг України [Електронний ресурс] / Л. О. Шкварчук, М. А. Цікайло // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2014. – № 811: Логістика. – С. 422–425. – Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua/bitstream/ntb/29576/1/062_422_425.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).