Аналіз впливу тіньової економіки на параметри інклюзивного розвитку регіону
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2022-2(30)-93-100Ключові слова:
інклюзія; моделювання; регіональний розвиток; тіньова зайнятість; ті- ньова економікаАнотація
У статті визначено результати моделювання впливу рівня тіньової економіки на параметри інклюзивного розвитку регіонів України. Для проведення аналізу було використано рівень тіньової економіки розрахований на онові монетарного та секторального методів. За результатами аналізу, визначено наявність сильних інклюзивних інституцій, за визначенням, призводить до більш швидкого економічного розвитку в довгостроковій перспективі, тоді як експлуататорські інститути економіки не можуть досягти довгострокового розвитку, який
відбувається лише в короткостроковій перспективі та припиняє своє існування.
У результаті проведеного дослідження було виявлено вплив зростання тіньового сектору економіки на зниження економічної безпеки держави і розроблено ряд рекомендацій для подолання цієї проблеми.
Посилання
Тіньова економіка: сутність, особливості та шляхи легалізації : монографія / З. С. Варналій, А. Я. Гончарук, Я. А. Жаліло та ін. ; за ред. З. С. Варналія. – К. : НІСД, 2006. – 571 с.
Приварнікова І. Тіньова економіка: причини, обсяги та шляхи їх зменшення / І. Приварнікова, К. Степанюк // Вісник ЗІДМУ. – 2010. – № 9. – С. 166-168.
Харко Д. Правова природа тіньової економіки: поняття, причини та напрями детінізації / Д. Харко // Вісник Львівського університет. Серія юридична. – 2011. – № 52. – С. 351–357.
Клименко С. П. Основні підходи до аналізу причин і чинників тінізації економіки України [Електронний ресурс] / С. П. Клименко // Теорія та практика державного управління. – 2013. – Вип. 3. – С. 202-208. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tpdu_2013_3_30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).