Компаративний аналіз розвитку незабезпеченого споживчого кредитування в країнах Східної Європи
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2022-2(30)-139-150Ключові слова:
кредитування; незабезпечений споживчий кредит; економіка; банківська система; Східна Європа; кредитний ринокАнотація
У статті проведено аналіз та порівняння показників обсягу незабезпеченого споживчого кредитування в Україні та країнах Східної Європи, таких як Болгарія, Угорщина, Молдова, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія. Також для порівняння було наведено показники незабезпеченого кредитування інших розвинених країн – США та Німеччини. Додатково було описано переваги досліджуваного виду кредитування для розвитку національної економіки. Було проаналізовано причини зростання популярності незабезпечених споживчих кредитів. На основі проведеного аналізу було здійснено порівняння країн, виявлено місце України та виділено основні тенденції показників незабезпеченого споживчого кредитування в обраних країнах.
Посилання
Александрова М. М. Гроші. Фінанси. Кредит : навч.-метод. посіб. / М. М. Александрова, С. О. Маслова. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К. : ЦУЛ, 2002. – 336 с.
Бондар О. П. Банківське споживче кредитування населення / О. П. Бондар // Науковий вісник: Фінанси банки, інвестиції. – 2009. – № 4. – С. 68-83.
Дубина М. Сутність та основні риси незабезпеченого споживчого кредитування / М. Дубина, А. Кравченко // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2021. – № 3(27). – С. 165-175.
Кредитные карты в США [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://blog.svoi.us.
Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua.
Офіційний сайт Федеральної резервної системи США [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.federalreserve.gov.
Офіційний сайт центрального банку Болгарії [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.bnb.bg.
Офіційний сайт центрального банку Молдови [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.bnm.md.
Офіційний сайт центрального банку Німеччини [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.bundesbank.de.
Офіційний сайт центрального банку Польщі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.nbp.pl.
Офіційний сайт центрального банку Румунії [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.bnr.ro.
Офіційний сайт центрального банку Словаччини [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nbs.sk.
Офіційний сайт центрального банку Угорщини [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.mnb.hu/en.
Офіційний сайт центрального банку Чеської Республіки [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.cnb.cz/en.
Шаповал О. А. Управління ризиками банківського споживчого кредитування : дис. … канд. екон. наук / Київський національний торговельно-економічний університет. – К., 2017. – 261 с.
Exchange Rates UK – Compare Live Foreign Currency Exchange Rate & History [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.exchangerates.org.uk.
Population, total. The World bank data [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://data.worldbank.org/indicator/SP.POP.TOTL.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).