Проблеми ринку кредитування України в умовах воєнного стану
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2022-3(31)-180-189Ключові слова:
ринок кредитування; кредитори; позичальники; доступні кредити; про- центна ставка; банки; кредитний ризикАнотація
У статті розглянуто проблеми ринку кредитування, які виникли через затяжні військові дії в Україні та спричинили нову економічну й фінансову кризу. Виявлено об’єктивні фактори, що погіршили якість кредитних портфелів банків та кредитоспроможність позичальників, які
за останні роки оформили кредити. Досліджено причини зростання вартості нових кредитів, зниження попиту на них. Систематизовано заходи регулятора кредитного ринку щодо пом’якшення вимог до банків у системі управління кредитним ризиком. Визначено зміст та
пріоритетність запровадження антикризових заходів для врегулювання інтересів кредиторів і позичальників, проаналізовано державні програми та гранти підтримки кредитування підприємництва для відновлення України.
Посилання
Підсумковий звіт «Дослідження ринку кредитування в Україні» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nabu.ua/images/uploaded/sys_media_doc/
doc_51de4af05909c502efee8558d70b54b0.pdf.
Про внесення змін до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями [Електронний ресурс] : Постанова НБУ № 87 від 29.04.2022 р. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0087500-22#Text.
Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні [Електронний ресурс] : Закон України від 27.07.2022 № 2459-IX. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2459-20#Text.
Дослідження потреб у кредитуванні населення та бізнесу України. Аналітичний звіт НАБУ, 2020 рік [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nabu.ua/images/uploaded/sys_media_doc/doc_1737a9619d169a68b89fec445f336505.pdf.
Iндекс інфляції з 2000 по 2022 рр. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bankchart.com.ua/spravochniki/indikatory_rynka/inflation_index#.
Облікова ставка НБУ з 2001 по 2022 рр. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bankchart.com.ua/spravochniki/indikatory_rynka/nbu_discount_rate.
Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб в гривні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://index.minfin.com.ua/ua/banks/deposit/index/uah/.
Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/files/UIRD.xls.
Ставки FIDR/UIRD [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.otpbank.com.ua/privateclients/information/fidr-uird.
Ареф’єва І. З чого складається вартість кредиту і які бувають процентні ставки? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://financer.com/ua/blog/procenty-zakreditamy/.
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України [Електронний ресурс] : Постанова Правління НБУ від 17 червня 2022 року № 126. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_17062022_126.
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України [Електронний ресурс] : Постанови Правління НБУ від 17 червня 2022 року № 127. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_17062022_127.
Офіційний сайт АТ «Ощадбанк» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.oschadbank.ua/credits-msb.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).