Інституціональне забезпечення становлення знаннєвої економіки в Україні
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2022-4(32)-65-78Ключові слова:
інституціоналізм; економіка знань; регіональний розвиток; модернізація продуктивних силАнотація
У статті висвітлено історичні передумови та сучасні виклики інституціонального розвитку знаннєвої економіки, які постали перед Україною через воєнні дії на її території. Зроблено припущення, що інновації провокують позитивні структурні зміни в економіці та суспільстві,
впливають на підвищення продуктивності економіки, сприяють її конкурентоздатності у глобальному середовищі та забезпеченні стійких темпів регіонального розвитку в майбутньому.
Зазначено, що багато років в Україні відсутня ефективна інноваційна стратегія, яка б була визнаною та задовольнила всі категорії сучасних інноваторів та експертних спільнот, а сьогодні війна має всі шанси остаточно знищити ще наявні залишки науки та інновацій.
Зауважено, що відмінною особливістю нової фази технологічного розвитку людства є підвищена увага до знань, оскільки останні дедалі більше проявляють себе у вигляді безпосередньої продуктивної сили. Вказано, що в умовах переходу до економіки знань треба готувати й нове
покоління педагогів, які насамперед мають опанувати нові технології в умовах масової інформатизації суспільства.
Посилання
Геєць В. М. Суспільство, держава, економіка: феноменологія взаємодії та розвитку / Валерій Михайлович Геєць. – К., 2009. – 864 с.
Обзор экономического положення Европы // ООН. – Нью-Йорк; Женева, 2002. – № 1. – С. 195.
Drucker P. F. Post-Capitalist Society. Harper Business. – New York, 1993. – 232 p.
Lane R. E. The Decline of Politics and Ideology in the Knowledgeable Society / R. E. Lane // American Sociological Review. – 1966. – Vol. 31. – Pp. 649-662.
Machlup F. The Production and Distribution of Knowledge in the United States / Machlup F. – Princeton University Press, 1962.
Marshall A. Principles of Economics / A. Marshall. – London: Macmillan, 1965.
Quinn J. B. Intelligent Enterprise: A Knowledge and Service Based Paradigm for Industry / J. B. Quinn. – New York: The Free Press, 1992. – 640 p.
Schumpeter J. A. Theory of Economic Development / J. A. Schumpeter. – Cambridge, MA: Harvard University Press, 1951.
Toffler A. Powershift: Knowledge, Wealth and Violence at the Edge of the 21st Century / A. Toffler. – New York, Bantam Books, 1990. – 512 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).