Стан та повоєнне відновлення економіки України із урахуванням інтелектуально-інноваційних детермінант розвитку регіонів
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2022-4(32)-226-232Ключові слова:
інтелектуально-інноваційні детермінанти; регіон; регіональна економі- чна система; розвиток; економіка УкраїниАнотація
У статті досліджено стан економіки України за такими показниками як частка прибуткових підприємств, курс гривні на готівковому ринку, зміни індексу споживчих цін за регіонами.
Такий аналіз дав можливість обґрунтувати необхідність задіювання інтелектуально-інноваційних детермінант розвитку регіонів для забезпечення повоєнного відновлення економіки регіонів та України загалом. Воєнні дії, зниження розвитку промисловості, малого та середнього бізнесу
сприяли зниженню рівня доходів населення, особливо в регіонах, де відбуваються найбільш активні бойові дії. Результати аналізу показників економіки показали, що відбувається зниження купівлі та продажу гривні на готівковому ринку. Прифронтові регіони мають невтішну тенденцію
до розвитку економіки, більшість малих та середніх підприємств вимушені були перевести свій бізнес в інші регіони, більш спокійні, що вплинуло на зайнятість населення та рівень їхньої купівельної спроможності. Для підтримки населення та пожвавлення споживчого ринку, відновлення економіки у повоєнний період на рівні регіональних економічних систем необхідно активізувати інноваційно-інтелектуальні детермінанти у напрямі: здійснення заходів з підтримки малого та середнього бізнесу, у тому числі в напрямі розвитку інноваційних підприємств; підтримки вітчизняних виробників в регіональному розрізі з врахуванням особливостей їх функціонування в існуючих умовах; стимулювання регіонів до використання інновацій та їх продукування; заохочення впровадження креативних рішень у всіх сферах регіонального відтворення для залучення латентного потенціалу регіональних економічних систем; активізація залучення зовнішніх інвестицій для повоєнного відновлення регіонів; забезпечення створення ефективної інфраструктури для підтримки інновацій та формування смартспеціалізації регіонів, а також
підвищення рівня інноваційної культури в регіоні.
Посилання
Дані Міністерства Фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/basic/2020.
Офіційний сайт державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ukrstat.gov.ua.
Про порівняння фінансових результатів діяльності підприємств / Центр Разумков [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://razumkov.org.ua/komentari/pro-porivniannia-finansovykh-rezultativ-diialnosti-pidpryiemstv.
Тульчинська С. О. Перспективи та домінанти розвитку інтелектуально-інноваційної системи регіонів України : монографія / С. О. Тульчинська. – Херсон : Вид-во «ПП Вишемирський В. С.», 2014. – 210 с.
Тульчинський Р. В. Детермінанти становлення нового регіоналізму: теорія, методологія, практика : монографія / Р. В. Тульчинський. – Херсон : Вид-во «ПП Вишемирський В.С.», 2018. – 400 с.
Худолей В. Ю. Децентралізація як передумова модернізаційних змін сталого розвитку регіонів України : монографія / В. Ю. Худолей, Р. В. Тульчинський, А. В. Гречко. – К. : Вид-во «Вишемирський В.С.», 2019. – 111 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).