Стан та повоєнне відновлення економіки України із урахуванням інтелектуально-інноваційних детермінант розвитку регіонів

Автор(и)

  • Семен Ханін ЗВО «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая», Ukraine http://orcid.org/0000-0003-1520-9504

DOI:

https://doi.org/10.25140/2411-5215-2022-4(32)-226-232

Ключові слова:

інтелектуально-інноваційні детермінанти; регіон; регіональна економі- чна система; розвиток; економіка України

Анотація

У статті досліджено стан економіки України за такими показниками як частка прибуткових підприємств, курс гривні на готівковому ринку, зміни індексу споживчих цін за регіонами.
Такий аналіз дав можливість обґрунтувати необхідність задіювання інтелектуально-інноваційних детермінант розвитку регіонів для забезпечення повоєнного відновлення економіки регіонів та України загалом. Воєнні дії, зниження розвитку промисловості, малого та середнього бізнесу
сприяли зниженню рівня доходів населення, особливо в регіонах, де відбуваються найбільш активні бойові дії. Результати аналізу показників економіки показали, що відбувається зниження купівлі та продажу гривні на готівковому ринку. Прифронтові регіони мають невтішну тенденцію
до розвитку економіки, більшість малих та середніх підприємств вимушені були перевести свій бізнес в інші регіони, більш спокійні, що вплинуло на зайнятість населення та рівень їхньої купівельної спроможності. Для підтримки населення та пожвавлення споживчого ринку, відновлення економіки у повоєнний період на рівні регіональних економічних систем необхідно активізувати інноваційно-інтелектуальні детермінанти у напрямі: здійснення заходів з підтримки малого та середнього бізнесу, у тому числі в напрямі розвитку інноваційних підприємств; підтримки вітчизняних виробників в регіональному розрізі з врахуванням особливостей їх функціонування в існуючих умовах; стимулювання регіонів до використання інновацій та їх продукування; заохочення впровадження креативних рішень у всіх сферах регіонального відтворення для залучення латентного потенціалу регіональних економічних систем; активізація залучення зовнішніх інвестицій для повоєнного відновлення регіонів; забезпечення створення ефективної інфраструктури для підтримки інновацій та формування смартспеціалізації регіонів, а також
підвищення рівня інноваційної культури в регіоні.

Біографія автора

Семен Ханін, ЗВО «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая»

кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування

Посилання

Дані Міністерства Фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/basic/2020.

Офіційний сайт державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ukrstat.gov.ua.

Про порівняння фінансових результатів діяльності підприємств / Центр Разумков [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://razumkov.org.ua/komentari/pro-porivniannia-finansovykh-rezultativ-diialnosti-pidpryiemstv.

Тульчинська С. О. Перспективи та домінанти розвитку інтелектуально-інноваційної системи регіонів України : монографія / С. О. Тульчинська. – Херсон : Вид-во «ПП Вишемирський В. С.», 2014. – 210 с.

Тульчинський Р. В. Детермінанти становлення нового регіоналізму: теорія, методологія, практика : монографія / Р. В. Тульчинський. – Херсон : Вид-во «ПП Вишемирський В.С.», 2018. – 400 с.

Худолей В. Ю. Децентралізація як передумова модернізаційних змін сталого розвитку регіонів України : монографія / В. Ю. Худолей, Р. В. Тульчинський, А. В. Гречко. – К. : Вид-во «Вишемирський В.С.», 2019. – 111 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-02-21

Номер

Розділ

ПРОБЛЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ