Інноваційна діяльність підприємства: місія, завдання та особливості організації
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2023-1(33)-7-14Ключові слова:
ефективність діяльності; інноваційна діяльність підприємства; іннова- ція; конкуренція; науково-технічний прогрес; ризикованістьАнотація
У статті з’ясовано, що активізація інноваційної діяльності є одним із потужних шляхів досягнення ефективного розвитку підприємства, адже вона надає значні переваги в конкурентній боротьбі. Синтезування наявних поглядів на інноваційну діяльність підприємства дозволило
розкрити її як організацію науково-дослідного процесу, спрямованого на створення та впровадження інновацій з метою їх подальшого використання на підприємстві з метою отримання прибутку. Мету інноваційної діяльності підприємства визначено як досягнення високого органі-
заційно-управлінського, технологічного, науково-технічного рівня виробництва, що дозволить надати підприємству переваги в боротьбі з конкурентами як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Її вирішення відбувається за рахунок виконання задач, серед яких основоположне
значення займають максимізація прибутку, збільшення інноваційно-економічного потенціалу, забезпечення фінансової стійкості та економічної безпеки тощо.
Посилання
Близнюк Т. П. Вплив циклічності розвитку економіки на інноваційну діяльність підприємства / Т. П. Близнюк. – Х. : ФОП Александрова К. М., 2008. – 352 с.
Коюда П. М. Ефективність економічної діяльності підприємств: теорія та практика : [монографія] / П. М. Коюда, І. А. Шейко. – Х. : Компанія СМІТ, 2013. – 332 с.
Полозова Т. В. Інноваційна діяльність підприємства та економічна сутність інноваційного процесу / Т. В. Полозова, Д. Ю. Кривцун // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія : Економіка і менеджмент. – 2015. – Вип. 12. – С. 108-113.
Про інноваційну діяльність : Закон України від 04 липня 2002 року № 40-IV (з чинними змінами та доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text.
Точиліна Ю. Ю. Організаційно-економічний механізм інвестування інноваційної діяльності на засадах державно-приватного партнерства / Ю. Ю. Точиліна, Л. С. Сакевич // Причорноморські економічні студії: науковий журнал. – 2020. – Вип. 51. – С. 233-238.
Шершньова З. Стратегічне управління : навч. посібник / З. Шершньова, С. Оборська. – К. : КНЕУ, 1999. – 384 с.
The ICT Sector in Economic Development of the Countries of Eastern Europe: a Comparative Analysis / M. Dubyna, N. Kholiavko, A. Zhavoronok, Y. Safonov, D. Krylov, Yu. Tochylina // WSEAS Transactions on Business and Economics. – 2022. – Vol. 19. – Рp. 169-185.
Shaposhnykov K. Activation of innovative entrepreneurship development / K. Shaposhnykov, О. Krylova // Three Seas Economic Journal. – 2020. – Vol. 1, № 1. – Pp. 66–72.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).