Роль державно-приватного партнерства в забезпеченні фінансової безпеки держави
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2023-1(33)-114-122Ключові слова:
фінансова безпека; державно-приватне партнерство; інвестиції; конце- сійні відносини; суб’єкти фінансових відносин; економічна безпекаАнотація
У статті розглядаються актуальні питання використання механізму державно-приватного партнерства в системі забезпечення фінансової безпеки України. Здійснено деталізацію можливих форм та інструментарію застосування державно-приватного партнерства, спрямованих на забезпечення фінансової безпеки держави. Проведено аналіз категоріального апарату дефініції «державно-приватне партнерство», «фінансова безпека». Визначено ключові проблеми практичного застосування державно-приватного партнерства, вирішення яких перебуває в площині забезпечення фінансової безпеки суб’єктів господарювання і держави. Запропоновано можливі напрями посилення фінансової безпеки держави через активізацію державно-приватного партнерства. Акцентовано на вагомій ролі державно-приватного партнерства в акумулюванні достатніх обсягів фінансових ресурсів, забезпеченні фінансової безпеки держави.
Обґрунтовано доцільність використання концесії як однієї з ключових форм державно-приватного партнерства. Визначено державно-приватне партнерство як основну форму для залучення інвестицій в економіку та зміцнення рівня фінансової безпеки національної економіки.
Посилання
Бондар Н. М. Форми партнерської взаємодії держави та приватного сектору на транспорті в країнах Європи / Н. М. Бондар // Збірник матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи розвитку підприємництва», 26 листопада 2010 р. – Харків : ФОП Павлов М.Ю., 2010. – 132 с.
Глянцев В. Чому державно-приватне партнерство привабливе для розвитку інвестпотенціалу бізнесу [Електронний ресурс] / В. Глянцев // Delo.ua: веб-сайт. – Режим доступу: https://delo.ua/opinions/chomu-derzhavno-privatne-partnerstvo-privablive-363180.
Забаштанський М. М. Концесійні відносин: фінансові детермінанти розвитку в Україні : [монографія] / М. М. Забаштанський. – К. : Кондор-видавництво, 2016. – 382 с.
Кнір М. О. Державно-приватне партнерство: світовий досвід і досвід України / М. О. Кнір // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Економіка». – 2018. – № 10(38). – С. 10-14.
Котковський В. С. Оцінювання рівня фінансової безпеки України в умовах фінансової глобалізації [Електронний ресурс] / В. С. Котковський // Підприємництво та інновації. – 2020. – Вип. 11. – С. 94-101. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pidinnov_2020_11_16.
Про державно-приватне партнерство [Електронний ресурс] : Закон України від 01.07.2010 року № 2404-VI. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua.
Романів В. В. Фінансова безпека України [Електронний ресурс] / В. В. Романів // Економіка, управління та адміністрування. – 2019. – № 4. – Режим доступу:
http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vzhdtu_econ_2019_4_35.
Тарасюк Г. М. Розвиток державно-приватного партнерства в забезпеченні соціально відповідальної поведінки суб’єктів господарювання / Г. М. Тарасюк // Східна Європа: економіка, бізнес та управління. – 2020. – Вип. 3. – С. 47-54.
Шилепницький П. І. Державно-приватне партнерство: теорія і практика : монографія / П. І. Шилепницький. – Чернівці : Інститут регіональних досліджень НАН України, 2011. – 455 с.
Щодо розвитку державно-приватного партнерства як механізму активізації інвестиційної діяльності в Україні: Аналітична записка Національного інституту стратегічних досліджень [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://old2.niss.gov.ua/articles/816.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).