Вплив енергоефективності на економічне відновлення України: європейський вектор
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2023-3(35)-50-60Ключові слова:
енергоефективність; енергоємність ВВП; економічне відновлення; інвестиції; фінансові ресурси; декарбонізаціяАнотація
У статті розглянуто проблему зростання енергоємності економіки України. Досліджено аспект впливу енергоефективності на реалізацію успішної енергетичної політики держави. Окремо приділено увагу досвіду європейських країн у впровадженні енергоефективних практик, зокрема через надання субсидій, кредитування, підтримки промислових виробників та домогосподарств. На прикладі таких країн, як Польща, Румунія, Франція, Німеччина та Фінляндія проаналізовано загальноєвропейський підхід до підвищення рівня енергоефективності. Визначено ключові перешкоди на шляху впровадження енергоефективних практик у процесі відновлення України та запропоновано інструменти адаптації європейського досвіду під українські реалії з метою збереження тенденції до зростання енергоефективності та зменшення енергоємності економіки країни.
Посилання
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy [State Statistics Service of Ukraine]. https://www.ukrstat.gov.ua/.
World Energy & Climate Statistics – Yearbook 2023. https://yearbook.enerdata.net/total-energy/world-energy-intensity-gdp-data.html.
Study on energy subsidies and other government interventions in the European Union.
Energy Efficiency 2022. https://iea.blob.core.windows.net/assets/7741739e-8e7f-4afaa77f-49dadd51cb52/EnergyEfficiency2022.pdf.
Odyssee-Mure. https://www.odyssee-mure.eu/.
Shcho take bili sertyfikaty? Yak otrymaty sertyfikat enerhoefektyvnosti? [What are white certificates? How to get an energy efficiency certificate?] https://www.ey.com/pl_pl/law/co-to-sa-biale-certyfikaty-jak-uzyskac-swiadectwo-efektywnosci-energetycznej.
NextGenerationEU. https://next-generation-eu.europa.eu/index_en.
InvestEU. https://investeu.europa.eu/index_en.
European Commissiom Research and innovation. https://research-andinnovation.ec.europa.eu/funding/funding-opportunities/funding-programmes-and-opencalls/horizon-europe_en.
Plan vidnovlennia Ukrainy [Ukraine recovery plan]. https://recovery.gov.ua/.
IEA Energy intensity. https://www.iea.org/search/policies?q=energy%20intensity&page=3.
European Commission Current funding. https://energy.ec.europa.eu/topics/energyefficiency/financing/eu-programmes/current-funding_en.
Alper, A., Oguz, O. (2016). The role of renewable energy consumption in economic growth: Evidence from asymmetric causality. Renewable and Sustainable Energy Reviews, 60, 953–959.
Menegaki A. (2014). On energy consumption and GDP studies: A meta-analysis of the last two decades. Renewable and Sustainable Energy Reviews, 29, 31–36.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).