Нова модель економіки України: пошук оптимального вектора після-воєнного розвитку
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-1(37)-34-44Ключові слова:
економіка країни; нова модель економіки; високотехнологічне виробництво; розвиток; технологічний укладАнотація
У статті розглянуто особливості розвитку економіки України за останнє десятиліття, проаналізовано тенденції, що склалися в довоєнний період, а також зміни, які відбулися через агресивну війну проти нашої держави, та їх можливі наслідки для подальшого розвитку. З’ясовано,
що більшість виробництв вітчизняної економіки належать до третього або четвертого технологічних укладів, на п’ятий – приходиться близько 4 %, виробництва шостого укладу в нашій країні відсутні. Як оптимальний вектор післявоєнного розвитку економіки України запропоновано перехід від аграрної сировинної моделі до сучасної високотехнологічної, заснованої на виробництві продукції глибокого перероблення, розвитку ВПК з виходом на міжнародний ринок озброєнь із новітніми розробками, нарощування інноваційно-інтелектуального потенціалу країни.
Посилання
Kushch O. (2019). Z epokhy stali do mikrorobotiv. Yak Ukraini ne vypasty z tsyvilizatsii [From the age of steel to microrobots. How Ukraine does not fall out of
civilization]. dsnews.ua. https://www.dsnews.ua/economics/iz-epohi-stali-k-mikrorobotamkak-ukraine-ne-vypast-iz-28102019220000.
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy [State Statistics Service of Ukraine]. (n.d.). https://www.ukrstat.gov.ua.
Ministerstvo finansiv [Ministry of Finance]. (2023). Рriami inozemni investytsii [Direct foreign investment]. https://index.minfin.com.ua/ua/economy/fdi/2023.
UNCTAD. (n.d.). World Investment Report. https://unctad.org/topic/investment/worldinvestment-report.
Sidenko V.R. (2023). Hlobalne pozytsionuvannia kytaiskoi ekonomiky: bezpekovyi aspekt [Global positioning of the Chinese economy: security aspect]. Ekonomika Ukrainy ‒Ukraine economy, (7(740)), 5-30.
TAKE-PROFIT.ORG: Birzhovyy portal № 1. Statystyka po krayinam [TAKEPROFIT. ORG: Exchange portal No. 1. Statistics by country]. https://take-profit.org/statistics/
foreign-direct-investment/ukraine.
The Warsaw. (2023). Do kintsia 2023 roku ekonomika Polshchi uviide do dvadtsiatky naisylnishykh u sviti. [By the end of 2023, Poland's economy will be among the twenty strongest in the world]. https://www.the-warsaw.com/uk/85002/do-kincja-2023-rokuekonomika-polshhi-uvijde-do-dvadcjatki-najsilnishih-u-sviti.
Shadura-Nykyporets, N., Minina, O., Derii, Zh. (2023). Strukturni transformatsii ekonomiky: vplyv viiny ta poshuk novoi ekonomichnoi paradyhmy dlia Ukrainy [Structural transformations of the economy: the impact of the war and the search for a new economic paradigm for Ukraine]. Problemy i perspektyvy ekonomiky ta upravlinnia – Problems and prospects of economic and management, (4(36)), 49-60.
European Innovation Scoreboard 2023 – Country profile Poland. European Union. (2023).
European Innovation Scoreboard 2023 – Country profile Ukraine. European Union. (2023).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).