Роль цифрових технологій у розвитку ринку перестрахування
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-1(37)-207-215Ключові слова:
цифрові технології; перестрахування; ринок перестрахування; блокчейн; штучний інтелект; аналітика великих данихАнотація
Ринок перестрахування відіграє вирішальну роль у світовій економіці, надаючи страховикам рішення щодо управління ризиками та сприяючи ефективній передачі ризиків. Актуальність проведеного дослідження полягає у важливості впровадження цифрових інновацій як стратегічного інструменту для стимулювання сталого зростання ринку перестрахування. Статтю присвячено дослідженню ключової ролі цифрових технологій у формуванні еволюції та зростання ринку перестрахування. За останні роки впровадження цифрових технологій значно змінило галузь перестрахування, революціонізувавши традиційні практики та відкривши нові можливості для зростання та інновацій. Авторами проведено ґрунтовне дослідження розвитку ринку перестрахування в епоху цифрових технологій, особливу увагу приділено ключовим технологічним тенденціям, що визначають його розвиток. У статті досліджено штучний інтелект, аналітику великих даних, блокчейн технології та цифрові платформи, що революціонізують оцінку ризиків, процеси андеррайтингу та управління претензіями в секторі перестрахування. Крім того, було
розглянуто проблеми та можливості, пов’язані з інтеграцією цифрових технологій, зокрема питання конфіденційності даних, ризики кібербезпеки, потреба в кваліфікованому персоналі тощо.
Визначено, що одним із нових підходів до розвитку ринку перестрахування в Україні могло б стати створення інноваційного центру, що слугуватиме платформою для співпраці, яка об’єднає страховиків, перестраховиків, постачальників технологій, регуляторів та інших зацікавлених сторін для сприяння інноваціям, стимулювання цифрової трансформації та прискорення розвитку ринку в секторі перестрахування.
Посилання
Pshenychna, M. (2023). Tekhnolohii shtuchnoho intelektu v strakhovii industrii Ukrainy: analiz tendentsii ta perspektyvy rozvytku [Artificial intelligence technologies in the insurance industry of Ukraine: analysis of trends and development prospects]. Tsyfrova ekonomika ta ekonomichna bezpeka – Digital economy and economic security, (6(06), 92-96. https://doi.org/10.32782/dees.6-17.
Sokolova, A.M., Hasii, O.V., Tymoshenko, O.V., Pedchenko, N.S. (2022). Suchasni tendentsii rozvytku strakhovoho rynku Ukrainy v umovakh tsyfrovizatsii [Modern trends in the development of the insurance market of Ukraine in conditions of digitalization]. Naukovyi visnyk Poltavskoho universytetu ekonomiky i torhivli. Seriia «Ekonomichni nauky» – Scientific Bulletin of the Poltava University of Economics and Trade. Series "Economic Sciences",
(105), 47-60. https://doi.org/10.37734/2409-6873-2022-1-7.
Stratehiia Natsionalnoho Banku Ukrainy [Strategy of the National Bank of Ukraine]. https://bank.gov.ua/ua/about/strategy.
Panchenko, O., Sadchykova, I. (2024). Vplyv tsyfrovykh tekhnolohii na rozvytok strakhovoho biznesu[The influence of digital technologies on the development of the insurance business.]. Problemy i perspektyvy ekonomiky ta upravlinnia – Problems and prospects of economics and management, (4(36)), 291–301. https://doi.org/10.25140/2411-5215-2023-4(36)-291-301.
Tekhnolohii: Telematyka, BigData, IoT, Shtuchnyi intelekt [Technologies: Telematics, BigData, IoT, Artificial Intelligence]. (n.d.). https://forinsurer.com/theme/77.
Insurtechs: Threat or Opportunity for Insurance Incumbents? (n.d.). http://www.worldfinancialreview.com/?p=31116.
Top 6 Business Benefits of Digital Insurance. (n.d.). https://www.cigniti.com/blog/topsix-business-benefits-digital-insurance/.
Insurance 2030 – The impact of AI on the future of insurance. (n.d.). https://www.mckinsey.com/industries/financial-services/our-insights/insurance-2030-the-impact-of-ai-on-the-future-of-insurance#/.
Morozova, L., Mikituk, І. (2023). Cifrova transrormaciya strahovogo rinku [Digital transformation of the insurance market]. Investucii: practica ta dosvid – Investments: practice and experience, (17), 49-53. https://nayka.com.ua/index.php/investplan/article/view/2039.
Blockchain In Insurance: What To Learn From B3i Failure. (n.d.). https://www.linkedin.com/pulse/what-learn-from-b3i-failure-blockchain-industry-florian-graillot.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).