Механізм державного регулювання сфери безпроводового електрозв’язку в Україні
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-3(39)-98-108Ключові слова:
механізм державного регулювання; сфера телекомунікацій; сфера безпроводового електрозв’язку; нормативно-правове забезпечення; регулюючі органи; методи регулювання; державна політикаАнотація
У статті проаналізовано зміст поняття та механізм державного регулювання сфери безпроводового електрозв’язку. З’ясовано, що включає в себе діяльність у сфері безпроводового електрозв’язку згідно з КВЕДом. Показано, що механізм державного регулювання сфери безпроводового електрозв’язку складається із суб’єктів і об’єктів регулювання, мети, завдань, методів і заходів регулювання. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення діяльності сфери телекомунікацій і структуру державних органів, що здійснюють її регулювання. Досліджено основні напрями регуляторної політики цієї сфери. Проаналізовано стан, визначені проблеми та пріоритетні завдання державного регулювання сфери безпроводового електрозв’язку в Україні.
Посилання
Баєв О. О. Сфера телекомунікацій загального користування України як об’єкт правового регулювання [Електронний ресурс] / О. О. Баєв // Правова інформатика. – 2010. – № 4(28). – C. 20-29. – Режим доступу: https://ippi.org.ua/ sites/default/files/10booopr.pdf.
Новикова І. В. Державне регулювання та підтримка конкурентоспроможності підприємств телекомунікацій [Електронний ресурс] / І. В. Новикова // Проблеми економіки. – 2014. – № 1. – С. 142-148. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2014_1_21.
Федоренко О. С. Напрямки державного регулювання та підтримки управління потенціалу телекомунікаційного підприємства / О. С. Федоренко // Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична. – 2021. – Випуск 28. – С. 258-264.
Франчук О. П. Державне регулювання ринку телекомунікаційних послуг в умовах структурних трансформацій національної економіки [Електронний ресурс] / О. П. Франчук // Причорноморські економічні студії. – 2017. – Випуск 21. – С. 57-61. – Режим доступу: http://bses.in.ua/journals/2017/21_2017/13.pdf.
Хрустальова В. В. Ринок послуг мобільного зв’язку України: тенденції та перспективи розвитку [Електронний ресурс] / В. В. Хрустальова, Є. В. Кононенко // Інвестиції: практика та досвід. – 2019. – № 1. – С. 37-41. – Режим доступу: http://www.investplan.com.ua/pdf/1_2019/8.pdf.
КВЕД-2010. Розділ 61 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://rsp.ukrstat.gov.ua/KVED2010/61/KVED10_61.html.
Стан цифрових технологій в Україні у 2024 році [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://datareportal.com/reports/digital-2024-ukraine.
Офіційний сайт НКЕК. Зв’язок та інформатизація в цифрах [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nkrzi.gov.ua/images/upload/855/3953/___pivrihhya_stan_rynkiv_2024_.pdf.
Електронні комунікації в Україні в цифрах: звіт НКЕК [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=2972&language=uk.
Компанії за видом діяльності – діяльність у сфері безпроводового електрозв’язку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://opendatabot.ua/c/kved/J/61.20?offset=0.
Про телекомунікації [Електронний ресурс] : Закон України від 18.11.2003 № 1280-IV. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1280-15#Text.
Про електронні комунікації [Електронний ресурс] : Закон України від 16.12.2020 № 1089-IX. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1089-20#Text.
Правове регулювання діяльності операторів мобільного зв’язку та забезпечення якісних телекомунікацій в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://consultant.net.ua/consultant-article/3835.
Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку [Електронний ресурс] : Закон України від 16.12.2021 № 1971-IX. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1971-IX#Text.
Концепція державної політики у сфері цифрової інфраструктури [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://thedigital.gov.ua/storage/uploads/files/page/
Policy_digital_infrastructure_v3%20(1).pdf.
Шевченко Л. 5G в Україні: де і коли запрацює зв’язок нового покоління і чому на це впливає воєнний стан [Електронний ресурс] / Л. Шевченко. – Режим доступу: https://24tv.ua/5g-ukrayini-2024-koli-zapratsyuye-yakih-mistah-vplivaye-zdorovya_n2563685.
Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 2 травня 2023 року №433 «Про розміри плати за видачу, переоформлення, продовження строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром» [Електронний
ресурс]. – Режим доступу: https://nkrzi.gov.ua/images/upload/640/3956/Zvyt_pro_BV_Postanovy_KMU_433_QR.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:<ol type="a"><li>Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" target="_new">Creative Commons Attribution License</a>, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. <a href="http://opcit.eprints.org/oacitation-biblio.html" target="_new">The Effect of Open Access</a>).